SÕIDUEKSAM

Ma olen sõidueksamil juba kaks korda läbi kukkunud. Eile käisin üle pika aja isaga sõitmas, Tütar uneles tagaistmel. Vahepeal hakkas hüüdma aga siis ma laulsin lastelaule ja ta sai uuesti magama jääda.
Täna käisin eksamil. Mul oli närv päris hullult sees ja seitse minutit varem ütles eksamineerija, et mul on riigilõiv maksmata. Aaaaaagrh, kuidas ma aja siis kinni panna sain?! No ju siis jäi mingi linnuke märkimata. Helistasin Mehele, et ta mulle valguskiirusel raha kannaks. Siis ma närveldasin veel selle pärast. Õnneks sain õigel hetkel makstud ja läksin sõitma. Alguses rapsisin veits aga siis tuli meelde, mida isa eile rääkis. Võta endale aega, mõtle kõik asjad läbi ja ära mine endast välja. Hingasin sisse ja välja. Ja rahunesin maha.
Seekord olin ma kuidagi väga enda sees. Olin tähelepanelik ja tasakaalukas. Sain isegi oravale teed anda. Auto juhtimisega sain ilusti hakkama, liiklusmärgid ei jäänud tähelepanuta. Mõned manöövrid sooritasin liiga suurel kiirusel ja käed liikusid teinekord kiiremini kui silmad. Lõpus pusisin parkimisega piinlikult kaua. Rääkisime siis natuke juttu ja kui jutt hakkas juba nagu otsa saama, siis ma küsisin, et kas see mittesooritatud eksamite arv mõjutab kuidagi eksamineerija suhtumist minusse, kui ma järgmine kord tulen. Ta vastas, et “Järgmise korraga on nii, et… järgmine kord tuled lubadele järgi.” Wat! “Ek.. eee.. sooritasin eksami või?” JAH! Heameelepuhang käis üle. Iiiiiii!
Nüüd ma tohin legaalselt autoga liikluses osaleda. Nüüd saame minna jõuludel ise Võllile ja Hiiumaale ja me saame käia ise autoga poes. Oeh, ma olen seda oodanud sellest hetkest peale, kui ma rasedana bussipeatuses seisin kahe toidukotiga ja Mees seisis mu kõrval, kahele kotile lisaks veel seljakott.
Täpselt õigel hetkel sain tehtud, vahetult enne talve, kui kubujuss-beebiga on keeruline vankri või kõhukotiga liigelda.

Mul on juhiload. Rõõm!

Advertisements

3 thoughts on “SÕIDUEKSAM

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s