SEISAK

Sitt nädalavahetus. Ma tunnen end nii üksinda ja mul on kurb.
Nädala sees olen iga päev Tütrega kodus. Õhtuti saan juttu rääkida Mehega, päeval mõnikord ka Vennaga aga sellest ei piisa. Ma meeleheitlikult püüan erinevaid vestlusi arendada aga nad ka pärast pikka päeva ei jaksa. Võiks ju kedagi külla kutsuda aga sõbrannad on mööda ilma laiali.
Nädalavahetused. Ma armastan neid. Saame perena rahulikult istuda ja jutustada ja kuskil koos käia ja koos teha. Ja ma saan suhelda! Ja nüüd see nädalavahetus elab Mees eraldi toas ja magab. Kodu on nii vaikne. Nagu mingi seisak oleks, mis sest, et kellad tiksuvad. Ma mäletan samasugust tunnet lapsepõlvest, kui vanemad päeval magasid. Vastik tunne.
Ma saan aru, et Mees taastub haigusest ja vajab puhkust aga see teeb mind samal ajal kadedaks. Mina ei saa ju nii! Isegi kui ma jään samamoodi haigeks, ei saa ma voodis keras lihtsalt haige olla, enam mitte. Lisaks sellele, et tegelen lapsega ja koduga, pean ma veel tema eest hoolitsema. Ma teen seda enamasti hea meelega aga mina pole kordagi nii haige olnud, et tema saaks mind poputada. Aga ma tahan poputamist. Ma tahan, et mult võetaks kõik tööd käest ära ja öeldaks “Las ma ise, sina puhka.” Ja siis ma läheksin teeksin rebasepatju.

Advertisements

7 thoughts on “SEISAK

  1. thejanette

   Millal sul aega skaipida on? Mul on päevad nii surramurrad, et ma ei tea, millal jutustada. Õhtuti võib magamapanemine ka pikale venida. Kunagi ei tea.

 1. eva

  Hei tütarlaps. Tagadile saate ju ka alati tulla!!!! Kohe sel nädalavahetusl… Ja ma mäletan ka seda nõmedat tunnet, kui mu vanemad päeval magasid ja kõik seisis :)))

 2. Laura

  Loen ja olen kurb ja mõtlen, et mina ju olen ka mõelnud, et võiks Anettele ja Karlile ja Saarale külla minna teed jooma ükskord. ….Ja lõppu jõudes muigan üksi, sest silmi ette jäi pilt väga süvenenult rebasepatju tootvast Anettest.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s