HILINEMISTEST

Mina olen alati see, kes jõuab kohtumistele vähemalt 5 minutit varem. Bussi- ja rongijaamas olen pool tundi enne väljumist, teatrisse või kinno jõuan alati aegsasti. Mulle meeldib, kui mul on turvaline ajasulg, et ma ei peaks närveldama, kas ma ikka jõuan. Mulle ei meeldi, kui minu järele peab ootama ja mulle ei meeldi teiste järele oodata. Mul pole midagi 5-10 minutilise ootamise vastu aga kui see aeg venib juba pikemaks, siis ma muutun pahuraks. Kui hilinemine on ette teada, siis ma oskan sellega arvestada aga kui mul lastakse oodata, siis see on nõme ja minu suhtes ebaviisakas. Ma tean mitmeid inimesi, kes on kroonilised hilinejad aga õnneks nad on vaid kauged tuttavad. Jubedalt käib pinda, kui helistad ette, et kohekohe jõuad ja alles siis, kui astud enda arvates korraks uksest sisse, venitatakse end vannist välja. Misasja? Kuule, sa peaks poole jalaga juba õues olema.
Nüüd, kui mul on laps, käib mulle närvidele ka see, kui on küllatulemise aeg kokku lepitud aga tullakse ikka tund aega hiljem. Kuule mees, ma olen oma päevakava selle kokkulepitud aja ümber teinud, lapse magama kärutanud ja sina tuled täpselt siis, kui laps juba ärkab. Siis läheb kõik sassi ja päeva lõpuks on mul üleväsinud laps. Mõnel juhul ka ülestimuleeritud, mis on veelgi raskem juhtum.
Kui lõpuks kohale jõutakse, ei hakka ma meeleolu õiendamisega rikkuma, sest hea meel on ikka näha aga ma palun neil, kes seda loevad, järgmine kord sellega arvestada. Hästi ärritav on see, kui Tütar jääb vankrisse kaheks tunniks magama ja mina terve see aeg ootan külalisi ja nad saabuvad siis, kui uni on täis magatud. Kui te tulete kokkulepitud ajal, saan ma teiega mõnusalt juttu ajada ja teile teed teha, ilma et peaksin samal ajal last süles sossutama, temaga mängima või talle süüa andma.
Aitäh.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s