PÜHAPÄEVAD

Kui ma Tütart ootasin, rääkisime Mehega, milliseid filme me tahame tallee näidata. Mina unistan sellest, kuidas me pühapäevaõhtuti traditsiooniliselt vaatame ühe filmi. Ideaalselt iga pühapäev. Selline eriline perega koos olemise aeg.
Ja ma mõtlesin, et teeks nimekirja filmidest, mida me koos vaadata tahame.

Tonari no Totoro (“Minu naaber Totoro”)

Majo no Takkyūbin (“Kiki Kullerteenus”)

Gake no Ue no Ponyo (“Ponyo mäe otsas”)

Kari-gurashi no Arietti (“The Secret World of Arrietty”)

Tom ja Fluffy

Lotte reis Lõunamaale

Leiutajateküla Lotte

Lepatriinude jõulud

Lotte ja kuukivi saladus

Need filmid on esimesed, mida ma Tütrele näidata tahan. Neis kas pole grammigi vägivalda või on seda minimaalselt. Nii vähe, et ei pruugi seda isegi märgata. Lotte filme vaatasin ma juba ise lapsena ja need meeldivad mulle siiani. Imelik mõelda, et “Tom ja Fluffy” tuli välja juba 1997. aastal ja “Lotte reis Lõunamaale” ilmus aastal 2000.
Ma armastan Studio Ghibli filme. See algas siis, kui me kunagi perega seina peal projektoriga filme vaatasime. Esimene anime oli vist “Tenkū no Shiro Rapyuta” (“Laputa, lendav kindlus”). Subtiitreid ei olnud ja midagi ei saanud aru aga see oli nii lummav. Alguses vaatasimegi minu meelest subtiitriteta. Ilmselt paelub mind see, et nendes filmides on peakangelane hea südamega, vapper ja kohati ennastsalgav tüdruk. Kohe tahaks ennast samastada. Ja enamasti rõhutakse looduslähedusele ja keskkonnale. Selle pärast meeldib mulle väga Monoke-hime (“Printsess Mononoke”) ja Kaze no Tani no Naushika (“Tuulte oru Nausikaa”) aga neid veel Tütrele ei näita. Need on väga paeluvad aga neis on siiski päris toorest jõhkrust.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s