VAIKSELT

Ma olen ikka unistaja. Mulle meeldib sõnu ritta panna. Mitte nii, et kõik saaksid aru, vaid nii, et need väljendaksid kõige ligilähedasemalt mu meeleolu ja tundeid.

Mulle meeldis kunagi sõita Tallinnast koolist koju bussiga, mis tegi suure ringi. Sõitis läbi kõik külad, et inimesed saaksid koju. See oli ainuke buss, mis viis mind täpselt kodu juurde. Ja see sõitis üks kord päevas. Eriti meeldis mulle, kui buss sõitis ühel lagendikul just siis, kui päike loojus. Mõnikord oli taevas nii intensiivselt veripunane, et mu süda tahtis lõhkeda. Pärast sellist kojusõitu oli mu õhtu alati mõnus ja rahulik.
Mulle meeldis käia karjääri ääres, kui rohi oli kuiv ja ilus heinakollane. Mulle meeldis tennistega selle sees kõndida ja sellel istuda, vaadata veepinnal peegelduvat taevast ja lasta tuulel juukseid näkku lennutada.
Mulle meeldis õhtuhämaruses koju jalutada, kui õhk oli juba veidi krõbe ja kui kuu juba kõrgel helendas.
Mulle meeldis, kui ma ükskord varakevadel läbi metsa põlvini lumes kangelaslikult koju sumpasin. Mul olid tookord muidugi ketsid ja sukapüksid jalas ja mu pahkluud olid kriibitud. Aga mulle meeldis see. Ükskord jalutasin paljajalu viis kilomeetrit kuumal ja pigisel asfaldil, sest kingad hõõrusid. See meeldis mulle ka.
Mulle meeldis istuda rõdul, kui pääsukesed maja ümber tiirutasid ja räästa alla oma poegadele süüa viisid. Mulle meeldis istuda rõdul ja juua koos isaga teed.

Praegu mul selliseid rahulikke istumise hetki pole olnud. Alati on tunne, et vabad hetked peab kuidagi produktiivselt ära kasutama. Nüüd võtsin vastu otsuse teadlikult vaikseid hetki teha. Isegi kui on tunne, et peaks midagi tegema. Aja mahavõtmine pole vähem tähtsam.
Järgmisel vabal hetkel istun köögis, joon teed, hingan ja vaigistan mõtteid.
Rahu. Rahu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s