PROTSESSPROGRESS

Hakkasin oma kokkamisoskuseid lihvima ja laenasin tädipojalt Jamie Oliveri kokaraamatut, kus on lisaboonusena ka aiandusalast nõu ja olen nüüd teinud sealt kahte toitu – frititud lillkapsas karriga ja suvikõrvitsa carbonara. Ahmaising! Mõnusad road ja teate, maitsestama eriti ei peagi, mis on minu jaoks eriti sümpaatne.
Mis mulle Jamie Oliveri juures meeldib, on see, et tüüp on nii kirglik. Kohe tahaks ise köögis lahmima hakata. Ei ole tunnet, et peaks piinliku täpsusega koguseid jälgima vaid tunde järgi. Ikka peopesa ja näpuotsaga. Kõik juhendid on väga lihtsad, tavainimese keeles ja üldse mitte ranged. Ta julgustab ise proovima ja no palju lihtsam on süüa teha. Ma õppisin hiljaaegu kanasupi tegemise ära ja Mehele väga meeldib. Mulle meeldib, et ma panen vaid naatu-natukene soola ja pipart ja seda saab ka Tütar süüa.
Tore on õppida ja areneda ja lõpuks omada teadmisi, mis võimaldavad toidutegemisel improviseerida. Pärast on nii uhke tunne. Tõestada endale ja Mehele (eriti Mehele), et ei pea alati soola juurde panema, et “maitset” oleks.
See raamat (“Jamie kodus”) on täiuslik. Härra Oliver jagab oma teadmisi aiandusest ja läheneb sellele samamoodi nagu toidutegemisele – võta vabalt. Ei pea tegema täpselt raamatu järgi vaid just tegema ja õppima ise. Õppima tundma neid taimi, mida kasvatada tahad; maad, millel kasvatada tahad ja sellest saab palju suuremat rõõmu ja naudingut. Protsess on oluline. Endal tuleb kohe entusiasm sisse ja tahaks minna peenraid tegema. Paras annus elurõõmu.
Mu sõbranna külastas just alles Inglismaal ühte Jamie Oliveri restorani ja see on nüüd mu wishlist‘is.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s