JUURED

Käisime nädalavahetusel Hiiumaal. Hiiumaa teed on nii mõnusad tasased, selline tunne nagu vee peal liugleks. Hiiumaa õhk on nii mõnusalt värske ja mere ääres kadakate varjus on nii soe. Üks päev käisime Mehe isa ja onu maatükkidel. Mere ääres nägime ja kuulsime sookured ka ära. Nii ilusasti hüüavad. Kuulsime veel kahte huvitava häälega linnuliiki ja lisaks nägime kahte luigepaari ja ühte väikest Herefordi veist. Ülejäänud kari oli kadakate varjus peidus.
Hiljem jalutasin Tütrega Kärdla vahel. Väikestes linnades on midagi võluvat. Majadel on madalad katused ja aknad ja uksed. Igas teises hoovis on väike purskkaev või vähemalt tiigikene. Linn tuksub vaikselt ühises tasases rütmis ja tänavad on ilusad pikad. Suures linnas on nii palju erinevaid vibratsioone ja need omavahel häirivad üksteist ja lõpuks ongi õhk ümberringi nii rahutu.

Täna hommikul lasin Mehel koos Tütrega alumisele korrusele minna, et ma saaksin natukene rahus voodis lebotada. Mmm, mõnus! Pärast hommikusööki sõitsime ämma sõbranna juurde, et Mehe oma asjutundja pilguga ta internetimajanduse üle vaataks. Ja mis imeline koht tal seal on! Kõrgete puudega ümbritsetud hoov. Hoovis suur ja ilus valge koer, kuskil hiilib kass. Maja keskel soe valge ahi, metsaserval kasvuhoone. Kasvuhoonesse toob mere äärest väetiseks adru. Ja mis kõige parem – maja taga on võlumets. Oeh. Küll on hea, et ta meid suvel külla kutsus, saan oma hinge võlumetsa viia.

Ma sain sealt nii hea laengu. Maal on hea. Ma tahan paitada maad oma paljaste taldadega ja tahan oma varvastega samblasse vajuda. Suvel on mul maalähedust vaja.

20140427-231354.jpg

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s