MINA JA MAAILM

Kuna ma olen viimasel ajal nii õrna hingega, siis pole ime, et eilsest ülevast meeleolust on saanud ärev lootusetuse tunne. Tunnen ennast süüdi, sest äkki ma pole piisavalt hea ema. Praegu kirjutan siin blogi ja samal ajal laps mängib omaette. Tal on väga huvitav ja ma pean paremaks mitte vahele segada. Aga ikkagi ma tunnen, et äkki ma ei tegele temaga piisavalt. Tütrel on naha peal kuivad laigud, arsti juurde on juba aeg kinni pandud aga ma tunnen, et ma olen halb ema, sest mu lapsel võib olla allergia või mõni krooniline haigus hoopis. Lisaks sellele sattusin ma loomulikult peale artiklile, mis räägib ultraheli kahjulikkusest ja arvake ära! Ma tunnen end veelgi rohkem süüdi! Kuidas ma seda ei teadnud, mida ma oma lapsele teinud olen!? Miks selliseid asju üldse tehakse, kui need pole hädavajalikud ja võivad potentsiaalselt ohtlikud olla! Ja nii need mürgised mõtted mu südame halvavad. Mul on tunne, et mul on vaja puhkust, või tahaks hoopis omaette aega, et natuke näiteks nutta. Et saaks ikka välja elada, mitte enda sisse korjata igasuguseid hirme. Ma tunnen end süüdi, et ma pesen pesu värv- ja lõhnaaineid sisaldavate pesugeelidega. Miks ma pole neid juba ammu pesupähklite vastu välja vahetanud!? Miks ma ei anna Tütrele rohkem näputoitu ja annan talle hoopis lusikaga putru? Miks on kodu nii tihti sassis! Tahaks minna natukeseks kuskile maale, vot seda on mul vaja. Tahaks hommikuks süüa naati ja võililli ja lihtsalt vaiba peal pikutada ja päikest võtta. Tavaliselt ma suviti hiilin mööda varjusid ja päikese kätte ei taha, sest on liiga palav. Enam mitte! See suvi ma naudin kõike, mida mulle antakse ja ma ei loe enam uudiseid! Mitte midagi ei loe, ilukirjandust ja aianduse raamatuid ainult. Mul ei ole vaja seda hirmu, mida igal pool külvatakse. Mulle endale ja mu perele on tervislikum, kui ma elan rohkem oma roosas mullis. Kui uudised külvavad minusse hirmu, siis ma eelistan mitte maailma asjadega kursis olla.

 

Mis ma veel tunnen. Mul on tunne, et mul on vaja ühte pidu. Alkoholiga ja puha. Ma tahan huuled oma uue huulepulgaga punaseks värvida ja sõbrantsidega välja minna. Üks õhtu ja mu peovajadus on maandatud.

Eks selliseid päevi on igal emal aga need lähevad mööda ja hiljem tagasi vaadates tunduvad suhteliselt tühiselt. Enam ei saa oma halba enesetunnet keset päeva ära magada, kui kõrval võib iga hetk beebimonitor sahisema hakata. Aga muidu on mõnus, kui laps kaisus magama jääb ja pärast ärkamist veel voodis lebotada tahab. Mulle meeldib see kasvamise värk.

 

20140428-191857.jpg

20140428-192117.jpg

20140428-192317.jpg

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s