TAMM

Uue kodu otsimine on nii pikk protsess. Mul polnud enne aimugi, milliseks see kujuneda võib. Ikka käime kortereid vaatamas ja silmapiiril nagu poleks midagi. Ma vaikselt juba teen suurpuhastust meie asjade seas, et saaks alustada nii öelda puhtalt lehelt. Enda riidekappi olen ikka suhteliselt halastamatult tühjendanud. Ei ole mingeid “võibollasid” – kõik, mis tekitab vähegi kahtlusi, läheb minema. Nüüd on isegi Mehel rohkem riideid kui mul aga seal pole veel rookimist teinud. Lõpuks jääb talle ikka vähem ja kuna ta nii-iiih-iii harva on nõus endale üldse midagi ostma, siis ma lükkan seda koristust edasi, muidu tal polegi midagi selga panna.
Ma ei jõua ära oodata, millal ma saan tasakesi oma pesa tegema hakata. Mul on igasugused detailid välja mõeldud aga kuna mul pole kohta, kuhu neid isegi mõttes paigutada, siis on kodusahtel mu peas üsna sassis ja ligadi-logadi. Tahaks Pinterestis ringi kolada aga ma ei oska kuskilt alustada. Tahaks juba näha, millised saavad olema meie kodu ruumid, siis oleks lihtsam aga näed, ei ole neid veel. Ja ma nii tasakannatlikult ootan ja hoian oma emotsioone ja tundeid vaos, ei lase liialt elevile minna, sest noh, nii palju energiat läheb sinna. Lõpuks ma löön kodu otsimisele käega, sest nii väsitav on. Enda kohta olen ma väga hästi vastu pidanud. Ja pean veel.

Ma lähen see nädal regressiooniteraapiasse. Ma jällegi ootusi kõrgele ei sea aga ma tunnen, et see on minu jaoks õige. Ma loodan seal end sügavamalt näha ja võib olla oskan ma pärast seda paremini oma energiat suunata. Tunne on, nagu ma oleks kobras, kes on jõele tammi ehitanud ja enam edasi minna ei saa. Nii ma siis pikutan rahulikult vees ja valmistun tammi lõhkumiseks. Ei tea, kas kõik vabaneb järsku suure lainena või vuliseb tasakesi, läbi okste teed otsides. Ei tea, ei tea. Aga oodata on ka hea.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s