EMAKS SÜNDINUD

Juba kaheksa-aastasena kirjutasin ma klassiõe sõbraraamatusse küsimuse “kelleks tahad saada?” taha ühe sõna – “emaks”. Aasta tagasi, kui seda lugesin, oli see mul juba meelest läinud ja ma üllatusin täitsa sõnatuks. Kui ma tol hetkel ei saanud aru, mida emaks olemine tähendab, siis nüüd ma olen seda olemist natuke tunda saanud.
Vahel haarab mind ahastus, kui tuure on kogumas üks riiakas jonnihoog aga järgmisel hetkel tunnen ma ülevoolavat armastust selle pisaratest triibulise näoga ja jalgu trampiva lapse vastu. Ja nii ma põlvitan maha ja kutsun teda kaissu. Mõnikord ta keerutab ja vehib kätega aga mõnikord tuleb jooksuga ja paneb oma väikesed käed mulle ümber kaela. Ja kui ta oma pea mulle veel õlale ka toetab… oeh!
Alles ma mõtlesin, et nii kahju, et lapsed nii kiiresti kasvavad. Väikese beebi eest on nii lihtne hoolitseda ja teda saab hästi musitada ja kaisutada ja ta on ju nii armas ja pisike.
Täna ma olen tänulik selle üle, mis mul on. Kui laps enne magama jäämist sulle lõua peale oma esimesed musid teeb, siis ei saa elu üle kurta ja minevikku igatseda. Mis sest, et järgmise liigutusega tiritakse välja su oimukarvad. Esimesed seosed sõnade ja tegevuste vahel ja üleöö tulnud oskus lihtsamaid väljendeid järgi öelda ja see peaaaaaaaegu “emme”! Kõige imelisemad esimesed sõnad!

See lühike aeg, kui ma olen olnud ema, on mind väga palju kasvatanud. Ma olen õppinud kannatlikkust ja tundlikkust. Ma oskan paremini oma aega planeerida ja oskan märgata, millal võiks aja maha võtta. Emadus on õpetanud mind ka paremaks naiseks ja kaaslaseks, kuigi vahel võin Mehele täiesti loco tunduda. Mul on rohkem julgust ja ma tean, et ei pea kartma. Ma olen õppinud sujuvalt teiste inimeste torgetest läbi liuglema ja üleüldse olen targem, tugevam ja tervem. Ma näen, et ma olen ilus seest ja siis väljast. Mul on keha, mis mind armastab ja mu hing, mis mind õpetab.
Niimoodi on ju väga hea lapsele eeskujuks olla. Ja nii on endal väga hea elada.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s