MÕTTEID

Kui varem ma liialt kooseluseadusega seonduvale tähelepanu ei pööranud ja seisukohta võtta ei osanud (sest ma pole antud seadust lugenud ja end sellega kurssi viinud), siis nüüd, pärast Risto Kübara kirjutise lugemist, vaatan asja natuke teise nurga alt.

Mina tundsin neid sõnu lugedes end nurkaaetuna. Ma lugesin ja need sõnad olid nii kurvad ja nii väsinud sellest vaenust.
Miks? Miks me teeme üksteisele nii? Miks me ei näe, et teeme teistele liiga ja kuidas me põhjustame hirmu, lausa surmahirmu? Miks me õhutame vaenu ja vihkamist? Miks me väidame, et oleme Jumala teenrid ja kasutame seda nagu kaitsekilpi, et teha, mida tahame? Kas Jumal pole mitte ülima armastuse ja andestuse kehastus? Piibel jutustab sellest, et Jumal on Looja. Ta on loonud kõik – meid ja kõik meid ümbritseva. Miks siis peaks Jumala loomingut kahtluse alla seadma? Kui homoseksuaalsus on miski, mis on “kaasa sündinud”, siis see on ju Jumala looming. Kui homoseksuaalsus on haigus, siis see haigus on samuti Jumala loodud. Ei? See oli praegu lihtsalt üks arutluskäik. Ma ei tea, kuidas mittereligioosseid inimesi korraks mõtlema panna aga …

Mina usun reinkarnatsiooni. Meie hing on surematu ja me elame Maa peal mitut elu. Erinevaid elusid elades läbib hing mitmeid õppetunde. Ja kui mõni asi jäi ühes elus lahendamata või õppetund saamata, kanduvad need edasi järgmistesse. Karma. Ma olen hinge teemat käsitleva kirjandusega tutvunud ja pakun välja hoopis sellise variandi.
Mõni hing näiteks tunneb end paremini mehe kehas aga kuna mõned õppetunnid on vajalikud läbida ka naise kehas, siis elab ta mõne elu naise kehas. Aga kuna mehelik hing ei tunne end naise kehas naisena, siis võib mehelik hing naise kehas mehelikult käituda. Ja vastupidi. See on üks variant aga neid on kindlasti veel mitmeid. Ei ole mingeid hälbeid ja haiguseid, mida peaks ravima. Hingel on vaja läbida teatud õppetunnid ja seda keegi ravida ei saa.
Kui siit nüüd veel kaugemale mõelda, siis võib olla need inimesed, kes loosungitega Toompeal hõiskasid, koguvad karmavõlgu, mida selles või järgmises elus tasuda (võib olla sünnivad ise homoseksuaalsena ja saavad tunda ühiskonna survet) ja geid, kes praegu selle surve all kannatavad, saavad praegu hinge õppetunni.
Kui niimoodi mõelda, siis kõik asjad meie elus juhtuvad põhjusega ja kõik tuleb ringiga tagasi. Nii hea kui halb. See ei tähenda seda, et meil pole oma elu ja otsuste üle mingit kontrolli. Selline suhtumine on aidanud minul säilitada teatud muretust ja uskuda headusesse. Kui teed head südamega, saad head tagasi. Seetõttu ma püüan olla kaastundlik ja avatud. Seetõttu ma ei mõista hukka protestijaid Toompeal, vaid tunnen neile kaasa. Samamoodi elan ma kaasa geidele, et nad julgeksid olla nad ise.

Ma väärtustan armastust, austust, üksteisest hoolimist ja üldse pole oluline milline rass, seksuaalsus või usk sul on.

Hea on olla hea.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s