MÜÜ OMA EMA!

Teate seda kampaaniat, milles väidetakse, et riik tahab tõsta põlevkivi tonni maksu ülikõrgeks ja selle tulemusena kukub terve põlevkivitööstus kokku? Mis see ülikõrge siis on? 1,96 eurot. Seda on 42 senti rohkem kui praegu.

Arvestades seda, et põlevkiviõli tonnilt teenib ettevõtja 450€ ja riik 19€, siis kas seda on palju või vähe?

Müü oma ema 19€ eest!

Norra on oma maavarad riiki toetama pannud. Korraldati lausa rahvahääletus, mida maavaradest teenitud rahadega teha. Otsustati investeerimise kasuks, selle asemel, et kogu raha nö kohe välja võtta.
Nii palju kui ma olen praegu teemasse süvenenud, saan ma aru, et Eesti põlevkivitööstus kaevab endale ise hauda. Võidavad ettevõtjad, põlevkivimaardlad tõmmatakse tühjaks ja pühitakse käed puhtaks.
Eesti Maavarade Ühing, kes veab vastukampaaniat, ei ole kaevandamise vastu aga toetab heaperemehelikku maavarakasutust, nagu ütleb ka nende kampaania kodulehekülg. Nad toetavad alternatiivide leidmist, sest alternatiive on ja põlevkivi ei saa igavesti kaevandada.
See on aktuaalne teema ja sellesse tasub süveneda. Maksude tõstmise vastane kampaania on hirmutav ja agressiivne ja loob väga must-valge pildi. Ma kirjutan sellest siin, sest vastukampaania vajab levitamist. Suurem teadlikkus vajab levitamist. Teine perspektiiv on oluline. Mis tegelikult toimub, on oluline.

Palun võtke aega, et lugeda Emake Maa kampaania lehte ja mõelda ise, mida see kõik tegelikult tähendab. Kes andis allkirja Tuhala nõiakaevu kaitseks? No näed. Sind kotib.

IMG_4720.JPG

Advertisements

One thought on “MÜÜ OMA EMA!

  1. Õige jutt puha. Sulle ja mulle ju maavara kuulubki. Anname enda vara ärimeestele majandamiseks ja selle eest on vaja saada väärilist tasu. Täna veel ei saa aga vast varsti juba saame. Õige jutt levib.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s