ÕIGE TUNNE

Ma tahaksin olla tihedam postitaja aga mul on kirjutamiseks vaja seda erilist tunnet, et mu kirjutatu oleks vahetu ja ehe. Ma olen nii mitut postitust alustanud aga ma olen see, kes kustutab need ära, mitte ei jäta alles, sest need laused on liiga ümaraks silutud ja liiga palju mõjutatud sellest, et “mida teised mõtlevad”. Ja mulle meeldivad kandilised ja robustsed ääred, peaasi, et tunne oleks õige. Näiteks praegu seda kirjutades on mu silme ees fokusseeritud langev lumi, punased käpikud ja tutimütsid vähem fokusseeritud tänavalaternate ja koduakendest kumava valguse käes. Mulle on alati meeldinud see, kuidas mu kujutlusvõime läheb kuhugile kaugele ja aitab mul matemaatika tunnis näiteks võrrandeid lahendada. Iga tehte taga oli koolis minu jaoks mingi lugu, mis enamasti pärast oli meelest läinud aga ma mäletan seda, et 5 ja 7 ei saanud omavahel hästi läbi aga 5 ja 2 olid päris head sõbrad. 3 ja 6 olid lausa hingesugulased ja 9 oli nende õpetaja. Kontrolltööde tegemine läks alati mõnusamalt.
Mis ma tahan öelda, on see, et päris mitme tavalise tegevuse taga on minu jaoks imeline võlumaailm, kus teed juues on mu sees auruspiraalid ja Mehega kallistades oleme me kas üleni kuldsed või hoopis vanaaegse kaalu raskuspommid või teravate nurkadega mustvalged geomeetrilised kujundid. Ja kui ma selliseid asju tajun ja näen, siis ma tean, et ma olen täpselt seal, kus ma olema pean ja mõtlen, et küll ma olen õnnelik, et ma saan olla õnnelik. Et ma ei tõmba ligi ebameeldivaid olukordi või inimesi ja et unistused tasapisi ikka täituvad. Oluline on väikseid muutuseid märgata ja lasta ligi uute tunnete sädelused.

Me ostsime endale unistuste diivani ja saame sellel istuda alles järgmine aasta aga kogu see protsess – diivani valimine, omavahel arutamine, ostmine, ootamine ja lõpuks selle nägemine iga päev ja sellel istumine ja lebotamine – on nii eriline ja kogemist väärt. Oleme diivani ostu edasi lükanud uue kodu ootuses aga ma mõtlesin, et miks me ei võiks juba praegu mõnusasti oma õhtuid terve perega diivanil veeta. Miks me peame sellega ootama kuni meil on teine kodu.
Elul peab alati õige tunne olema, muidu jäädki aina midagi paremat ootama.

Advertisements

2 thoughts on “ÕIGE TUNNE

  1. Sinu postitus meenutas, et mul olid ka kooliajal omad süsteemid ning numbrid olid omavahel kuidagi seotud. Paraku ma enam ei mäleta kuidas ja mis, aga kindlasti midagi oli. Igatahes see pani mind mõtlema ja ma võibolla mõtlesin välja, mida ma tahaksin õppima minna peale seda kui praeguse erialaga lõpetan. Vähemalt praegu tundub mõte hea ja see meeldib mulle. Aitäh 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s