MUUSIKA

Mulle meeldib muusika. Igasugune muusika. Selline muusika, mis tekitab ilusaid tundeid ja võimaldab natuke teises maailmas elada. Täpselt nagu ülimalt hea toit teeb elu värvilisemaks, lööb muusika kõik ümberringi kas sädelema või uduroosaks või tuhmiks ja tumesinihalliks. Mulle meeldib vana muusika ja uus muusika. Vana muusika, mõnikord täiesti iidne, väga sügavalt tumeroheline mägedevaheline torupillimuusika. Meeldivad ka lõbusad kõrtsilood, kus ma alati kujutan ette oranžika valgusega sooja kõrtsi, kuhu astuvad sisse lumised teelolijad, kes jalgu trambivad ja mantleid raputavad. Ja kuidas mitmekihiliste seelikutega naised tantsu vihuvad. Muu rahvas elab aga kaasa ja plaksutab, vilistab ja huilgab. Üks sellistest lugudest on Curly Strings “Kadunud Ungarisse” aga seda lugu ma netist hetkel ei leidnud.
Mulle meeldivad 70ndate ja 80ndate funky‘d tansulood. Sellised, mis võtavad lihtsalt nõksutama. Nagu näiteks see

ja see

Siis mulle meeldivad muidugi sellised road-tripi laulud. Sellised, mis jube hästi auto sõitmisega ühte temposse lähevad. Mulle on alati meeldinud sõidu ajal muusikat kuulata. Kui mul juhilube polnud, siis panin aga klapid kõrva ja hakkasin unistama. Kujutasin ette, et olen muusikavideos. Ja kui auto või buss või rong korra seisma jäi, siis panin muusika kinni, sest mulle meeldis ainult liikumise ajal kuulata.
See on praegu minu lemmik lugu.

Ja see oli gümnaasiumis minu lemmik. See on täpselt selline soe uduroosa easy living muusika.

Kõige rohkem minu olemust paitav muusika ongi selline chillwave summer tüüpi muusika, ma ei oska kuidagi muudmoodi seda kirjeldada.

Ooo! Ja siis mulle meeldivad sellised ülikerged pimedas tansusaalis hüppamise muusikad. Üks lugu on mul eriti eredalt meeles. Mingil Polümeri peol oli ükskord laval üks jänesekostüümis mees, kes hüppas ja laulis laulu, mis mul enam peast ära ei läinud. Ma olin nii vaimustatud, mu silmad lõid täiesti särama. Niimoodi.
ponyo
Ma tol hetkel ei teadnud midagi Malcolm Lincolnist aga pärast seda ma selle laulu välja kaevasin.

Enam ei ole muusika nii igapäevane osa mu elust kui varem. Varem olid mul ikka sellised muusikapõuad, kus ei olnud nagu õiget muusikat enam. Ja siis ma seiklesin igal pool internetis ringi ja korjasin aga uusi lugusid. Praegu on mul sama tunne. Avastan uusi ja taasavastan vanu.
Ma teen sellele postitusele järje, sest ma taasavastan kunagisi armastatud lugusid ja artiste ja neid on nii palju ja ma tahan, et mul oleks kuskilt meenutamist alustada, kui tuleb isu uuesti tagasi vaadata.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s