JUUKSEJUTT

Pärast Tütre sündi kandsin ma enamus ajast krunni ja juukseid pesin kahe nädala tagant. Tundub õudne aga mu juuksed ei ole kunagi nii jubedad olnud, et üldse väljas nägu näidata ei saa. Nad on paksud ja õhu käes kuivades lähevad lokki (fööniga kergelt lainesse). Ma ise lausa rõõmustasin, et ma ei jõua neid pesta, sest mida kauem nad järjest pesemata olid, seda kauem neil võttis aega, et uuesti mustaks minna. Ja siiamaani ma ei pese neid väga palju tihemini. Ma isegi ei taha neid väga pesta, sest siis nad on nii kuivad ja vastikud ja üldse mitte ilusad ja mõnusad. Seda siis, kui ma šampooniga pesen. Minu arvates on nad ilusamad päev-kaks hiljem, kui ma õlid peanahalt ülejäänud juustesse kammin ja nad enam ei hõlju mu pea ümber. Aeg-ajalt olen soodaga pesnud ja õunaäädika lahusega loputanud aga pole selles väga järjekindel olnud.
Täna ma hakkasin sellel teemal mõtlema, kui Tütrega loovustunnis olles märkasin, et ühel sama vanal tüdrukul on juuksed soengusse lõigatud. Tal endal on juuksed kogu aeg ees, söömise ajal lähevad suhu ja on koguaeg mingi sodiga koos – ükskord pani ta endale pähe kausi, milles olin just toorjuustukoogi jaoks katet teinud ja ta juuksed lõhnasid järgmine päev ka šokolaadi järgi ja olid rasvased, sest veel me mingeid pesuvahendeid ei kasuta (kui, siis minimaalselt) Mõtlesin siis, et äkki viin ta Marise juurde aga ma ei raatsi lasta neid lokikesi ära lõigata, mis tal otstes ainult on. Äkki tal ei tulegi rohkem lokke, mis sest, et minul ja Mehel mõlemal on? Selle pärast hoian ma neid printsessilokke tal.
Et silme eest juukseid ära saada, oleme tal juukseid osaliselt patsi pannud aga sealt vahelt on ikka karvad näo ette vajunud ja toitu täis läinud, sest ta ju muudkui lükkab neid näo eest oma toiduste kätega ära. Aga täna ma proovisin tal silmini ulatuvad juukseid kinni punuda ja tõmbasin ülejäänud krunni. Ma teadsin, et see on võimalik, sest tädil oli ta varem lasknud oma juukseid punuda.

IMG_5292
Ma olen nii rahul. Ei peagi minema veel juuksurisse. Käin esialgu ise Marise juures kaks korda aastas šampooniga juukseid pesemas ja tagasihoidlikult lõikamas aga enda vannitoariiulil vahetan šampooni sooda ja palsami äädika vastu. Proovin seda “enne ja pärast” pildiasja ka.

Jaa ne!

Advertisements

One thought on “JUUKSEJUTT

  1. Appi, tahan Leenule ka nii armast soengut teha 🙂

    Aga ma muidu saan täitsa aru sellest, et sa teda juuksurisse viia ei taha 🙂 Ma enda oma viin iga kolme nädala tagant aga lõigatakse ainult tukka, mis on tal nagunii pulksirge, kuklas olevad lokikesed jäetakse puutumata 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s