HEA OLLA

Mul on väga hea enesetunne. See rasedus pole mul millegi tegemist takistanud – iiveldust pole, väsimus minimaalne, kuskilt ei valuta. Magada saan, Tütart kanda saan, tööd teha saan. Eriti hea on see töö osa, sest ma teen praktikat (120 tundi vaja kokku teha) ja nädalas 12 tundi olen seal rakkes ning loodetavasti aprillis saan kõik tunnid täis. Aeg läheb kähku ja kollektiiv muutub aina sõbralikumaks. Võib olla on asi päikeses, mis eile mu kukalt terve tööpäev soojendas aga sain natuke kiita ja täna kingiti mulle väike tulbikimp. Eelmisel nädalal kingitud kimp veel väsimise märke ei näita (aitäh, Getriin!) aga juba tulevad uued peale 🙂

Väike kõhukene hakkab ka juba vaikselt end näitama, koos natukese pekiga muidugi, kuigi kaalu pole veel juurde tulnud, pigem veidi maha läinud. Ma ei jõudnud oma kõhulihaseid täiesti kokku veel tõmmata ja jätkan sellega aktiivsemalt pärast sünnitust. Raseduse ajal teen ka kõhulihastele harjutusi, sest seekord tahan ma täiesti ise sünnitada. Ei mingeid tilguteid, lõikeid ja kõhule pressimist. Minu enda kõhulihastest ja hingamisest piisab. Ma tunnen end kindlamalt ja tean, et ma saan sellega hakkama ja sellest saab mõnus kogemus. Eelmine sünnitus oli ka ilus kogemus aga ma kahetsen, et ei olnud rohkem valmistunud. Selleks korraks olen ma juba pool aastat valmistunud. Ma söön tervislikumalt (sellele aitab kaasa minimaalne magusaisu) ja liigutan end rohkem. Lisaks kõhulihaste harjutuste tegemisele käin ma iga nädal joogas ja Mees kinkis mulle rasedate jooga DVD ka, et saaksin kodus natuke leebemalt joogatada. Ma olen endale eesmärgiks võtnud suveks peapealseis selgeks õppida.

IMG_5307-0 Jooga on the best ja mul on hea meel, et ma selleni jõudsin. Ma olen leidnud endale parima stiili, õpetaja ja koha. Tund toimub kristallidega täidetud toas, inimesi on parajalt ja kõik väga toredad. Reelika Rohtmaa on ka hästi tore noor õpetaja, kes kuidagi teeb pingete mahajätmise väga lihtsaks. Ta annab joogatunde Tallinnas Nõmmel, Kalamajas ja kesklinnas ning Tartus Tartu Joogakeskuses. Kui keegi on huvitatud, siis infot leiab Shakti jooga lehelt. Algajate kursusega liitumisega on juba hilja aga järgmine nädalavahetus toimub näiteks algajate kiirkursus. Tundi võib muidugi tulla või minna ka niisama ilma eelnevalt joogat tegemata – meiega on liitunud paar sellist ka ja tunnevad end väga hästi. Ja ma pean veel ütlema, et ma armastan räästalt tilkuva vee häält ja peaaegu mulla alt välja ilmuvate lillede lõhna. Täiesti kevade tunne! Ma juba unistan hommikusöökidest hoovis ja lõunauinakuid võrkkiiges.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s