MULLE

Kui Tütar sündis, oli see minu jaoks kõige loomulikum asi maailmas. Minus polnud ülevoolavaid emotsioone, ma olin lihtsalt väga rahulikult tänulik ja täis armastust. Kuna ma valutasin pea 17 tundi, siis üle kõige tahtsin ma puhata. Ma ei saanud väga aru, mis just toimus ja mis varsti toimuma hakkab – ma tahtsin magada pikemalt kui üks minut.

Seekord on mul tunne, et ma hakkan nutma, kui laps mu rinnale pannakse. Mul on tunne nagu mu elu saaks veelgi täiuslikumaks. Ma lähen elevile mõttest, kuidas me kasvame perena ja eraldi isiksustena. Kuidas me üksteiselt õpime ja üksteist õpetame, kui tore saab olema meie igapäevaelu. Kuidas vaikselt vajuvad sisse traditsioonid ja kuidas vahel juhtuvad toredad spontaansed aga jube ilusad hetked. On ka hetki, kus tahaks lihtsalt pea padja alla peita ja ignoreerida end ümbritsevat. Kus kaob enesevalitsus ja on vaja minna sügavalt hingama. Kus on vaja koristada uskumatut laga, milles sul endal on vähemalt pool süüd.
Aga see kõik käib asja juurde. Kuidas muidu ilusaid momente nautida ja väärtustada.

See on see elu, mis on mulle. Täis õhku, päevavalgust ja helerohelust.

IMG_5326

Advertisements

2 thoughts on “MULLE

 1. miiu

  sul on juba ette ära õigus – nii ongi! kui meie kroonprintsess sündis, oli mul teda rinnale saades tunne, nagu see oleks maailma kõige tavalisem asi. seekord puhkesin südamest nutma ja pakatasin armastusest. ma arvan, et sellel on midagi pistmist iseenda identifitseerimisega emana – teist korda oled sa selles juba käpp ja tead täpselt, kui SUUR õnn sulle osaks sai. 🙂 ilusat ootusaja jätku!

  1. Anette

   Võib olla tõesti jõuab siis emadus rohkem kohale – tead juba, mida sünnitus endast kujutab, kuidas elu beebiga on ja ma arvan, et need eelteadmised võtavad palju muid segadusi ja pingeid maha, mis esimese lapse sündimisega kaasnesid ja on ruumi rohkem emotsioonidele ja kohalolekule.
   Oeh, see kõik on nii ilus!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s