KAKS JUTTU

Tütar oli eile väga viril. No ikka nii väga viril. Mitte millegagi ei olnud rahul – riideid ei saanud ilma protestita vahetada, midagi süüa ei tahtnud, mitte ükski raamat ei sobinud, kõik tegevused olid mõttetud. Lõpuks lihtsalt istusin käed rüpes ja ei teadnud, mida teha. Õhtul ta nuttis ja kisas nii palju ja nii kõvasti, et me Mehega lihtsalt vaatasime üksteisele suurte silmadega otsa ja mõtlesime, et sellist asja pole ammu olnud. Võtsin siis mõned meetmed kasutusele. Panin aroomilampi lavendlit, määrisin Tütart Joiki beebiõliga, milles on ka loomulikult lavendel ja viimase asjana määrisin igemetele Calgeli. Siis võtsin kaissu ja jalutasin temaga mööda tube, nagu siis kui ta beebi oli ja ta rahunes maha, isegi tukastas veidi. Varsti ma muidugi ei jaksanud ja heitsin voodisse ning vaatasime kõik raamatud läbi. Vahepeal ta käis tatsamas, vaatamas, mis Mees teeb ja lõpuks sättisin ennast ka pidžaamasse ja jäime koos magama.

Ja ta magas rahulikult terve öö! Hommikul ärkas rõõmsa näoga üles ja pikutas natuke meie vahel, naeratas ja näitas, kus on nina ja suu ja kõrvad. Oeh, kui hea oli niimoodi ärgata! Hommikusööki sõi rahulikult ja pärast mängis omaette toredasti. Kui jalutama läksime, polnud mingit protesti. Ma olen väga tänulik tänase hommiku eest, pärast eilset päeva oli mul seda vaja.

Tahtsin kirjutada veel oma juustest ka. Ma unustasin selle “enne” pildi õigel ajal teha aga tegin ühe pildi täna, kui ma olen oma juukseid neli korda sooda ja äädikaga pesnud. Leidsin pildi eelmisest aastast, kui Maris oli just mu juukseid triibutanud.

10384947_10202234651691239_704743002_nphoto

Need on muidugi just alles fancy juuksurišampooniga pestud ja föönitatud aga minu silmadele on nad ikkagi kuivad ja kahused. Tänane pilt on tehtud mõned päevad pärast pesemist ja föönitatud. Enamasti proovin ma neil ise kuivada lasta ja minu meelest on nad niiiii ilusad. Ma ei loputanud äädikat täielikult välja ja lisasin paar tilka lavendliõli ning pärast nelja pesu on nad pehmemad ja puhtamad. Algus ei olnud muidugi väga mõnus – tekkis rohkem õli ja see püüdis rohkem tolmu ja tekkis selline vastik tolmu ja õli segu, mida on raske harjadelt puhastada ja ma ei tundnud, et nad väga palju puhtamad oleksid aga täna ma tunnen, et läheb paremaks. Lihtsalt teadmine, et ma kasutan enda ja keskkonna jaoks paremaid pesuvahendeid, tekitab juba parema tunde.

Mind ajendas šampooni ja palsamit mitte kasutama see, et Tütre juuksed on nii ilusad, terved ja puhtad ja tema juukseid olen ma vaid väga ammu mingi šampooniga pesnud, mis mingi pakiga kaasa tuli ja seda ka ainult pärast õliga määrimist, et beebikõõma eemaldada. Tal pole üldse vaja mingeid vahendeid kasutada, ainult veega loputada. Korra kuus hõõrun soodaga aga see on kõik ja ta juuksed on nii mõnusad puhtad ja pehmed. Ja varsti on minul ka 🙂

Ma jooksvalt lisan veel pilte sellest, kuidas mu juuksed vaikselt välja hakkavad nägema. Ma mõtlen, et enam ei värvi ka ja lasen loomulikul juuksetoonil välja kasvada. Mul on need elu jooksul olnud päris heledad aga nüüd on hakanud palju tumedam juur kasvama, peaaegu sama tume nagu mu emal. Ma tahan selle pärast ka kasvatada, et mu juuksed oleksid oma loomulikus toonis, kui mul hakkavad hallid karvad tekkima. Ma Mehel olen paari juba näinud ja enda omasid ei karda 😀

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s