KODU

Mul on olnud üle keskmise mõnus rasedus ja tänu sellele olen ma nagu topelt rahulikum. Asjad lihtsalt voolavad, mingid ettevõtmised lihtsalt juhtuvad ja ma olen sellele nii tänulik. Eile õhtul olin ma väga rõõmus ja ülendatud meeleolus selle pärast, et Tütar jäi väga mõnusasti oma voodis täitsa ise magama. See, et ta varahommikul ärkas ja suure häälega nuttis ei olnud üldse probleem, sest oma voodis magama harjutamisega see lihtsalt kuulub asja juurde ja ma olen sellega arvestanud. Eriti tuleb kasuks nutu- ja jonnihoogude raamatu uuesti lugemine. Kui me selle oma voodis magamise ette võtsime, arvasin mina, et ma pean kuidagi ekstra kannatlik olema ja sellesse väga rahulikult suhtma ja et see nõuab suurt pingutust. Tuleb välja, et polegi nii raske!

Teine asi, mis ma olen meie päeva- ja nädalakavasse võtnud, on nädalamenüü koostamine. Laupäeva hommikul kohvi kõrvale ajakirjade, kokaraamatute ja toidublogide lehitsemisest on saamas mõnus rituaal, mis sest, et olen seda alles kaks nädalat teinud. Hea on käia poes kindla sihiga – palju kiiremini saab käidud ja muud asjad rändavad harva toidukorvi. Hea on iga päev teada, et õhtusöök on paigas ja kõik vajalikud asjad on kapis olemas.

Meil liigub kodu uutmoodi energiat. Seda teevad väikesed muutused sisekujunduses – uued köögikardinad ja uus söögilaud. See tähendab uutmoodi valgust, teistmoodi paigutust ja värskemat energiat. Ja kuna Tütre voodi on natukene meie voodist eemal, siis magamistoa energia on ka palju korrapärasem. Voodid on rohkem korras ja kuigi riided kipuvad meil ühte toanurka kogunema, siis neid koguneb oluliselt vähem kui aasta tagasi. Arenemisruumi veel on ja mulle väga meeldib, et on! Mul on ette mõeldud juba päris mitu kodust projekti, millele pühendada mingi periood rohkem aega ja ma ootan juba, et saaksin need ette võtta. Võib olla on see seotud selle rasedusaegse pesapunumisega aga ma järk-järgult kujundan meie igapäevast rutiini. Praegu on käsil nädalamenüü ja Tütre oma voodisse magama panemine. Ma tahan veel õppida peeti armastama ja pesumajandusega paremini toime tulema. Taimede kasvatamisele tahan rohkem tähelepanu pöörata ja see suvi soovin süüa rohkem enda kasvatatud tomateid.

Väikest viisi on käsil ka ekraaniaja vähendamine aga see juhtub juba rutiini sisseseadmise ajal iseenesest ja juba on märgata positiivseid muutuseid. Oma telefonist kustutasin ära mitu aplikatsiooni, mis liiga palju mu tähelepanu hõivasid – WordPress, Bloglovin, Facebook ja üks ainuke mäng, mis mul seal oli. Öösel proovin telefoni magamistoast välja jätta ja kui on vaja äratust panna, siis lülitan andmeside välja ja sama teeb ka Mees. Mul ei ole enam konstantselt vaja telefoni vaadata ja teada, kus see igal ajahetkel on. See oli ikka täielik needus kui tagantjärele mõtelda. Teleka vaatamine on jäänud ka tagasihoidlikumaks aga telekat veel välja ei vii, sest me hakkasime uut sarja vaatama. Sellel on üsna mitu hooaega aga ma olen rohkem kui kindel, et lõpuni me neid ei vaata. Ja siis saab teleka minema viia! Selle kõige juures on kõige positiivsem see, et me veedame rohkem aega koos. Käime jalutamas, küla peal, mängime elutoas, istume köögis laua taga, loeme raamatud ja joome teed. Mul on tunne, et köögist on kujunemas meie kodu süda. Koht, kus olla isekeskis koos ja kus võõrustada külalisi mõnusa õhtusöögiga.

Ah, kodu elu!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s