PAREM JA HEA

Mulle meeldivad päevad, kus voodi saab tehtud alles õhtul ja mees jõuab koju enne kui toit valmis saab. Sest see tähendab kahte asja – kas päev on olnud väga tihe või väga aeglane. Mõlemad on toredad aga kuna neid viimaseid on natuke keerulisem hinnata, siis meeldivad need mulle rohkem. Mul just alles oli selline. Päev möödus diivanil pikutades, natuke multikaid, natuke raamatuid ja natuke müramist. Siis voodis pikutades ja lõunauinakut tehes. Ja alles pärast seda hakkasin toimetama. Toad said korda, voodi üles tehtud ja õhtusöök valmis. Ja mitte niisama õhtusöök vaid üks päris hea õhtusöök. Siis võis ahju tule teha, teed juua ja veel diivanil pikutada. Üks hea akude laadimise päev.

Mõnus päev on ka täna olnud. Suurt rõõmu tegi see, et Tütar magas enda initsiatiivil terve öö oma voodis. Päeval pakkisin meid mõlemaid soojalt sisse ja läksime vihma trotsides õue. Tegin endale teed ka kaasa ja jalutasin päris hea maa maha. Tundsin end väga hästi. Olin rõõmus, et mul oli soe ja Tütrel oli soe. Olin rõõmus, et olen rase ja et elan Nõmmel. Olin rõõmus uuenenud köögi üle ja oma ilusa pere üle. Olin rõõmus, et mul on Mees ja Mees on mul.

Kõik oli mõnus kuni selle hetkeni, kui jõudsin koju ja kõht oli juba tühi. Otsustasin enne õhtusöögiga alustamist teha üks peedismuuti, mida tuli liiga palju ja milles ma pettusin. Siis oli mu kõht juba täitsa tühi ja pärast supi valmimist olin päris väsinud ja nüüd tahaksin veelgi rohkem magama minna. Tujud ja emotsioonid on täna olnud üles-alla.

Siiski. Tunnen, et jalutamine raseduse ajal toob väga palju kasu. Kui liikumine üleüldse on kasulik, siis raseduse ajal on siseorganite massaž üle kõige. Ükski toit või ravim ei asenda selle kasulikku mõju. Seepärast võtan eesmärgiks vähemalt ülepäeviti käia pikemalt jalutamas. Sünnituse ajal ja pärast seda olen ma sellele väga tänulik. Raseduse ajal ka loomulikult. Katsun oma keha paremini kuulata ja kui paha tuju ajal tuleb tahtmine kondenspiima (mis nädalavahetusel meie kappi rändas ja mis mulle üleliia palju meeldib) süüa, siis võtan ühe osa valget teed, ühe osa männikasvupulbrit, teen teed ja joon meega.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s