AUS

Ei olegi kõik nii roosiline ja roosavahune nagu ma siin muidu kirjutanud olen aga tuleb tunnistada, et ilusat ongi rohkem kui rasket. Rasketest asjadest on raske avalikult kirjutada ka.

Kui mingi väsimus koguneb ja koguneb ja kuskile välja elada ei saa, siis võib enda kohkumuseks käituda üle piiri ebaadekvaatselt ja teha liiga endale ja lähedastele. Nädalavahetusel tundsin, et nädala jooksul on tavalisest rohkem stressi kogunenud ja kuna laupäev algas vara ja üldse mitte perega koos, siis andis see eriti teravalt tunda. Võimalus nutta tuli alles pühapäeval aga mul on seda veel varuks. Võib tunduda, et mu stress on tulnud ei kuskilt ja mul pole üldse mõtet halada aga ma ei ignoreeri oma tundeid. Kui mul on vaja nutta, siis ma nutan ka ja ei mõtle oma muresid väiksemaks kui nad tegelikult on, sest tunnete aksepteerimine on väga-väga oluline ja meie peres au sisse tõusmas. Igal ühel on õigus oma tunnetele, neid ei tohi alla suruda. Ei tohi.

Minu üks suur stressiallikas on see, et ma ei taha üksi jääda. Ja just selle pärast eelmine nädal raske oligi ja tundub, et seegi nädal kergem ei tule. Ma imetlen naisi, kes on poole või kolmveerand kohaga üksikemad ja ei saa iga õhtu meest kallistada ja temaga möödunud päevast rääkida ja võib olla koos lapsega mängima jätta ja ise väga aeglase duši all käia. Mina tunnen, et minu jaoks on seda liiga palju. Ärkad üksi koos lapsega ja lähed magama samamoodi. Päeval ei pruugi tulla ühtegi puhkehetke, isegi kui tunned, et vajadus selle järele on väga suur. Minus tekitab see üksiku tunde ja see tunne halvab mind ära. Kodu on segamini ja ei oska midagi ajaga peale hakata. Koristamine tuleb väga kobalt välja, sest nii kui korda saab, tuleb järgmine segadus peale.

See on üks asi, millele ma pole veel sõrme peale saanud panna. See kõik on samal ajal väga huvitav – enese kasvamise mõttes – aga kuna ma pole oma kehas praegu üksi, siis iga minu emotsioon mõjutab last ja kui ma mõtlen kundalini jooga õpetustele, siis ma tahaksin, et stressitase ja kurbus oleksid raseduse ajal minimaalsed. Et ilmale tuleva lapse karmapagas ei saaks omakorda minu poolt täiendatud.

Üleminekuajad ongi keerulised, harjumine ja rütmi kujunemine võtabki aega. Varsti on kõik jälle mõnus. Suvi on ka varsti käes ja …

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s