TULIGI

Ma olen tundnud väga intensiivset pinget aga ükski selline kogemus ei ole võrreldav sellega, mis praegu toimub. See on kuidagi varjatud ja sügaval ja seda on lihtne mitte tähele panna.

Täna ründas mind esimest korda elus migreenihoog ja see oli päris hirmutav. Käisime hommikul Kristiine Keskuses vajalikke sisseoste tegemas ja lõpus tuli Mehega ette üksteisele nähvamist, sest me kumbki pole praegu oma parimas vormis ja väsisime mõlemad kiiresti ära. Ma muutusin selle peale täiesti jäiseks. Koju sõites ketrasin vestlust enda peas ja märkasin, et silme eest hakkas nagu virvendama. Õnneks jõudsime enne suuremat virvendust koju, kus ma oma silmanägemise pärast üsnagi endast välja läksin ja Mehe taktikad minu rahustamiseks polnud sugugi rahustavad. Mingi valge valguspilv või udu hakkas mu meeli üle võtma. Pikali heites läks nägemine paremaks ja asemele tuli pea tuikamine ja kõrvade kumisemine, mis on mind juba mitu päeva saatnud.

Tütar tuli mulle väga tundlikult kaissu, ta sai väga hästi aru, et miskit on korrast ära. Mina tundsin, et ma ei julge end üldse liigutada. Mees heitis ka voodisse pikali, rääkisime asju selgemaks ja ma sain osa oma pingetest välja nutta. Suure. Kõva. Häälega. Nii vabastav. Siinkohal pean ära märkima, et Tütar samal ajal ronis oma voodisse, tõmbas teki peale ja jäi und ootama kuni lõpuks magama jäi. Justkui aru saades, et täna ema ei jaksa ja võttis initsiatiivi enda peale. Ohh, mu armas, kallis tütar! Aitäh sulle! Sain minagi paar tundi magada ja end koguda.

See vahejuhtum võttis mu ikka korralikult rajalt maha. Päris täpselt ei saagi aru, mis toimub aga migreenihoog näitas mulle, et see pole mingi naljaasi. See on juba järgmine tase. Pea siiani tuikab ja oleks nagu surve all. Tahaks nagu veel magada.

Täitsa lõpp, mis kogemus. Õnneks toob homme paar abistavaid käsi leevendust ja hoolitsust. Ja õhtul saan kodust välja rahulikult einestama. Ehk saan värsket energiat ja praegu nii hädavajalikku toetust, millest mul viimasel nädalal on tõeliselt suur puudus olnud.

Loodetavasti saan end varsti välja puhata ja viimase raseduskuu rahulikult suuremate pingutusteta veeta. Palun.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s