MÕNI PÄEV

Mõni päev on lihtsalt nõme. Justkui ilma põhjuseta. Aga mõni päev on jälle nii kerge ja mulle jäävad toredad asjad palju paremini meelde.

Kui Tütart magama pannes vajab Poeg äkki mähkuvahetust ja sellega läheb kaks korda rohkem aega kui muidu, sest lisaks kahele täistehtud mähkule on vaja ka mähkimislaualt üks laadung likvideerida aga ümber pöörates näen, et Tütar täitsa magab. Ja kui siis Poeg ka magama jääb ja ma saan ise ühe uinaku teha. Kõhuli. Bliss ma ütlen.

 

leia pildilt beebi

Ja ühel päeval jõuan hommikusööki teha, kööki koristada, pesu pesta, triikida, puid tuua ja ahju tule ka teha. Selle kõige vahepeal veel Tütrega hommikusöögi lauas juttu ajada, talle riided selga panna, Poega sööta ja mähkmeid vahetada. Päris suur asi minu jaoks, arvestades seda, et varasemalt olen ma olnud laisk nagu lohe. Väga laisk lohe, kes kohati isegi ennast toita ei viitsinud. Okei, asi on praegu selles ka, et Mehe õde on taaskord kodus ja saab viivuks kahte last jälgida. Muidu ma poleks ehk triikinud ja puid toonud aga muud asjad oleksid tehtud saanud küll.

Ja kui ühel õhtul saavad mõlemad lapsed vannitatud ja kui Tütart peab vaid leebelt oma voodisse suunama ja Pojal ka liiga palju krookse peale ei tule. Mõnus. Meid on õnnistatud magavate lastega, mille üle ma olen siiralt õnnelik. Ei pea eraldi tubades magama ja kõik saavad vajalikud unetunnid täis. On ka erandeid aga need pidavat ju reeglit kinnitama.

Ainus asi, mis praegu paneb veidi pead valutama, on poeskäik. Oleme aru saanud, et kahe lapsega on see praegu paras katsumus. Kuna Poeg on üsnagi täitmatu ja sealjuures ka kannatamatu, peab poest läbi tuhisema, et uinaku ajal kõik tehtud saaks. Samal ajal võtaks Tütar meeleldi kõik pulgakommid ja Lotte pildiga asjad kaasa ja kui ei saa, siis on hästi kurb ja pahane. Ebaõiglane ka ju – kui emme-issi võtavad riiulitelt asju, mis nad tahavad, siis miks tema ei või. Nii et kui me tahame närve säästa ja vähem stressi kõigile tekitada, siis me peame sisseostude tegemisi rohkem planeerima hakkama. Mis on tegelikult positiivne, sest ilmselt säästame lõppkokkuvõttes raha ka. Mida harvemini poes käid, seda vähem tuleb igasugust muud mittehädavajalikku ja kohati täiesti tarbetut jura kaasa.

Selle peaaegu kolme nädala jooksul on meil läinud väga hästi. Mina ei tunne suurt stressi, ma suhtun kuidagi palju kergemalt igasugustesse toimetustesse. Kui toimetused jäävad hetkeks pooleli, siis las nad jäävad, no worries. Ei kiirusta ja kui lapsed magavad, võtan endale ka puhkehetke, mitte ei torma järgmisi ülesandeid tegema. Aega on ja kõik ei peagi laitmatu olema. Elutuba on laiali mängitud legoklotse täis, mis siis – köök on korras ja magamistoas on värske õhk. Unustasin sügavkülmast kala välja võtta aga vähemalt Tütar on lõunal maganud. Kui kolm korda päevas kõhulihaseid tervendada ei saanud, siis vähemalt kaks korda sain. Tee on jahtunud aga vähemalt sain sealt enne kaks kuuma lonksu võetud. Pöörakem tähelepanu positiivsele. 🙂

Elu peab mõnus olema.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s