HOOL

Kui mul on kurb või paha või mõlemat, siis ma saan alati Mehele helistada ja ta kuulab mu ära. Lihtsalt on olemas ja kuulab kuni kul hakkab kergem. Õhtul koju jõudes kallistab ja võtab mõned koormad õlult.

Mul oli just selline paha päev (viide eelmisele sissekandele) ja siis Madiken kirjutas naistest ja meestest ja siis järgmisel hommikul ootas mind laitmatult korras köögis aurav pudrupott ja nõudepesumasina kohin, millest käis üle kohvimasina korin ja kohvilõhn. Mmm… Elutoa põrand oli kraamitud ja diivanipadjad olid oma kohtadel.

Minu kallis mees jäi töölt koju, et aidata mul asjadega järje peale jõuda ja end paremini tunda. Selline üllatus on sada korda diibim kui mõni romantiline väljaskäik (mis ei tähenda, et needki mind ei võluks). Parim viis väljendamaks, et hoolid ja armastad ja tahad headmeelt teha lihtsalt selle pärast. Ma tundsin end tol hetkel tõeliselt erilisena. Ja väga õnnelikuna, et mul on normaalne mees, kes osaleb pereelus. Normaalne inimene. Kes ei keeldu kategooriliselt “naiste töödest” vaid teeb ära, kui näeb, et parasjagu on vaja teha. Olgu see siis söögitegemine või pesu pesemine või midagi muud.

Mõned asjad on meil välja kujunenud küll. Näiteks reeglina tegelen pesumajanduse ja toidu valmistamisega mina, tema viib prügi välja ja toob puid tuppa. Aga kummalgi pole probleemi vahel üht või teist teha, kui vaja. Üks asi, mida ma enamasti meeleldi temale delegeerin, on nõudepesumasinast nõude välja tõstmine. Minu jaoks on see jube tüütu ja teen seda viimases hädas. Mähkude vahetamisest pole tema jällegi väga vaimustuses. Täitsa normaalne värk aga ma pole väga osanud selle eest tänulik olla. Eks ma ikka ütlen aitäh, teen musi jne aga see tänutunne on teine asi. Hea, kui keegi vahel pildi selgemaks lööb.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s