HOIAB

Kuna meil oli pikk nädalavahetus, siis otsustasime minna Hiiumaale ja sealsetele ka Poega näidata.  Mineku hommikul ärkasin ma palavikuga aga otsustasime siiski selle retke ette võtta. Ma pole mitu aastat palavikus olnud ja nüüd, kahe väikese lapse emana, jäin haigeks. Ja mina unistasin veel matkamisest sealses puhtas ja kuldses sügises… Asjade kokkulangemisel oli mul tekkinud piimapais. Temperatuur tõusis sinna 39 lähimaile ja kaks korda võtsin paratsetamooli ka, sest praami peal tudisemine ja valutamine ei tundunud hea mõte ning teine kord hakkasin ma kõrget palavikku kartma kuigi poleks pidanud. Pärast seda ma enam palavikku ei alandanud ja lasin kehal oma tööd teha. Jõin muidugi ohtralt taimeteed, toetasin immuunsüsteemi punase päevakübaraga ja sõin sipelgapuu koore kapsleid.

Miks ma sellest üldse kirjutan? Sest haige olles ma mõtlesin korduvalt, et miks. Miks ma nüüd haigeks jäin, miks mina jne. Mingi hetk tegid mu mõtted kannapööre ja ma avastasin, et ma jäin haigeks just siis, kui Mehel oli pikk nädalavahetus. Ma ei kujuta ette, kuidas ma oleksin kahe lapsega kaks päeva veel palavikus toimetanud. Just siis läksime Hiiumaale, kus ma ei pidanud söögi tegemise ja Tütre tegevusetuse pärast muretsema ning alati oli keegi, kes Poega krooksutas ja kussutas. Sain rahulikult pikutada ja puhata ja lõdiseda ja higistada. Kõik asjad toodi mulle kätte ja ma ei pidanud ennast liigutama kui ma parasjagu tundsin, et ma ei taha või ei jaksa. Ja Mees tegi kindlaks, et ma end selle pärast kuidagi halvasti või süüdi ei tunneks vaid elas mu higistamisele kaasa kui mul talumatult palav hakkas ning viis Tütre poolsaarele hereforde taga ajama ja maja ehitama, et mina saaksin terve see aeg väikese Poja kõrval magada. Ma julgesin end aidata lasta ja võtsin abi vastu tänu- mitte häbitundega. Ma olin tõesti tänulik. Mehe isa ja tema naine läksid spetsiaalselt õhtul apteeki, et mulle pärnaõisi tuua ja nad toimetasid Tütrega ka nii toredasti, et mul läksid silmad isegi natuke märjaks vist. Ja imekombel ma ei tundnud, et ma kuidagi ülemäära tüli teeksin, sest ma tean, et ise teeksin kellegi teise heaks samamoodi. Hea meelega käiksin apteegis kasvõi hilisõhtul, kui vaja. Hea on olla, kui inimesed on ümberringi nii head.

Ma ei tea, kas just seda oli mul vaja sellest kogemusest õppida aga niimoodi ma praegu sellele tagasi vaatan ja ei mäletagi enam, mis tunne on haige olla, sest seekord läks kõik üsna valutult. 🙂

Poeg vanavanaema süles tukkumas, pärast jutustasid omavahel veel tükk aega 🙂
Advertisements

4 thoughts on “HOIAB

 1. K

  Mulle meeldib, kuidas näed ka raskemates hetkedes positiivset.
  Vaevlesin üle-eelmisel nädalal sama mure käes ja olin parasjagu õnnetu, et pidin teisi alt vedama. Samas oli jällegi väga hea, et see juhtus nädalavahetusel, mil abikaasa sai igati abiks olla ja mina puhata-kosuda.
  Igatahes, Sinu vaatenurgad panevad ka minu jaoks asjad teise valgusesse 🙂

 2. miiu

  “Asjade kokkulangemisel oli mul tekkinud piimapais. Temperatuur tõusis sinna 39 lähimaile ja kaks korda võtsin paratsetamooli ka, sest praami peal tudisemine ja valutamine ei tundunud hea mõte ning teine kord hakkasin ma kõrget palavikku kartma kuigi poleks pidanud.”

  kas see ei või hoopis tähendada, et sul oli kergemat sorti rinnapõletik? igatahes on see imearmas postitus ja tõesti on mõnus vahepeal tunda, et sind hoitakse ja et sinust hoolitakse. 🙂

  1. Anette

   Äkki oli rinnapõletik ka aga kuskilt lugesin, et piimapaisuga võib samuti palavik olla ja see tundus olevat leebem diagnoos kui rinnapõletik, heheh. Õnneks läks paari päevaga üle, sssiuh!
   Nii hea on jah vahepeal tunda, et oled ikka ülimalt oluline ja armastusväärne. Isegi kui selleks peab vahel haigeks jääma. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s