MADAL

Tuba on natuke suitsulõhnaline ja kaminas praksub tasakesi viimane halg. Sirutan oma varbad ahjuukse poole. Õhk on pehme hingata ja ingverijook soojendab seespoolt. Üks tegelane, kes pole mitu kuud lõunaund maganud, nohiseb tasakesi mu kõrval ja tuba on sedavõrd soojem kui õues on pilvealune hall. Monitor sahiseb aeg-ajalt aga sealt on kuulda vaid tuulekellamuusikat – tähendab, poisslaps veel magab värskes õhus.

Endal on nukker tunne. Kurgus surub. Öösel olin ärritunud, veeretasin vihaste mõtete lumepalli ning hommikul olin ärgates tujust ära. Esimesed pool tundi päevast sain kuulda õnnetut ulgumist, kuna roosa kiisuga plaaster tuli sõrme ümbert ära. Tundsin, et ei jaksa ja lülitasin end välja. Heitsin õlgadelt kõik koristamised ja kraamimised. Kõik on valikuline – ei pea, aga võin. Tegin hommikueine ja kohvi. Pärast sööki vaatasin Ringvaate ja Terevisiooni korduseid ning panin Poja magama, kes pool minutit hiljem siiski silmad lahti tegi. Olgu. Proovisin pool tundi hiljem uuesti. Õnnestus. Ja nüüd ma siin istun, pea pingeid täis, igatsen kadumaläinud sentimentaalse väärtusega asju ja kahetsen. Keha ja hing igatsevad poputamist. Igatsen tuge ja hoolitsust.

Ma olen üsna segaduses. Mul nagu poleks aega tundeid tunda. Ja kui tunnen, siis pole aega nendega tegeleda. Ma ei saa enam aru, mis siis päris on. Nüüd aga kaugemalt vaadates näen, et viimasel ajal olen alati tagasi tulnud oma tuima nukrameelsusesse. Vahepeal võib olla naeru, rõõmu, elevust, lootusrikkust aga see oleks justkui nagu pinnavirvendus. Põhjas liigub aeglaselt kurbus ja tühjus.

Ma olen kaotanud kontakti emadusega, oma naiselikkusega ja iseendaga. Ja see teeb mind nii kurvaks. Mis siin toimub? Kust ma alustan? Kuidas leida uuesti see tunne naeratuse taga? Minu madalpunkt – kui mul õnnestub teha päeval uinak ja see ka ei aita.

Pean vajalikuks mainida, et pole nali.

Advertisements

8 thoughts on “MADAL

  1. Oeh, kui kurb postitus, kuid nukralt tunnen ise täpselt samamoodi. Muud ei oskagi öelda, kui hoia ikka pea püsti, põuale järgneb ju alati ilus vihmasabina kõla. Saadan sooje kallistusi ja ilusaid mõtteid sulle!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s