MINU UUED TUULED

Minu elu on saanud uuemad ja suuremad mõõtmed. Olen tahtnud sellest juba varem kirjutada aga elu on samal ajal meile ka raskusi ette veeretanud ning meie õnne sutsu varjutanud. Just alles põdesime terve perega järjest haiguseid, millest kirjutasin eelmises postituses ning kuklas on ka mõned materiaalsed mured. Kuid mida suuremaks need tunduvad kuhjuvat, seda rahulikumaks muutun mina, sest just seda meil praegu vaja on – rahulikku ja kainet meelt, et asjadega toime tulla.

Minuni on jõudnud tänu uutele tutvustele ja rasedusele toredad võimalused enda kogemusi jagada ning neist kirjutada. Olen saanud endale armsa ja kauaigatsetud sõbranna, kellega me oleme hästi sarnased ning lisaks on ka meie pojad ühel ja samal päeval sündinud. Suuresti tänu meie pikkadele meilikirjadele olen hakanud paremini märkama ja armastama oma kirjutamissoont. Just alles läbisin loovkirjutamise kursuse, kus ma sain juurde nii palju julgust ja inspiratsiooni. Õppisin seal enda kohta väga palju uut ning proovisin end iga kord veidi ületada. Ootasin mõnuga iganädalast tundi ning lahkusin sealt alati värskendava rahuloluga. Kuna minu enesekindlus ja teadmised kirjutamisest kasvasid, siis hakkasid minuni jõudma ka võimalused seda kõike rakendada. Minu uus kirjutajast sõbranna pakkus mulle võimalust jagada oma kogemust varsti ilmuvas ajakirjas ning ise haarasin võimalusest hakata kirjutama pereportaali enda rasedusest. Loodan, et see on alles algus!

Kui Emmede Klubi Facebooki seinal rasedusblogija otsimiskuulutust nägin, ei pidanud ma kaua aru. Kirjutasin kohe toimetusele ning jäin vastust ootama, südames rahu. Tundsin, et saatsin taotluse välja ning lasin asjadel omasoodu minna, sellele kõigele liigselt mõtlemata. Kui ma nädal aega hiljem postkastis vastust nägin, pidin ma aga suurest elevusest suisa kiljuma. Kihistasin terve päev ringi ja olin oma eluga nii rahul. See oli just see, mida ma vajasin ja tahtsin! Aga sellega asi veel ei piirdunud. Olen natuke aega oma ellu igatsenud naistekampa, kellega lihtsalt niisama juttu rääkida, nalja teha ja põnevatel teemadel arutleda ning seda kõike üksteist austades. Kellega lihtsalt oma päeva juhtumisi jagada või kellele muresid kurta. Kellega aeg-ajalt kokku saada ning veel rääkida, elu nautida ja head toitu süüa. Kellel oleksid samuti lapsed… Olin üsna kade oma mehe peale, kellel on Facebookis mitu sellist vestlusringi, kus asjade üle arutleda ning kes oma sõprade seltskonnaga tihti koos lauamänge mängimas käib. Ning mu emal on samuti suur sõbrannade kamp, kellega nad jõuludel kokku saavad ning iga aasta reisidel käivad.

Ja nüüd on minulgi selline äge seltskond. Muidugi ei julge kaugele hõisata aga praeguse hetke üle võin ju rõõmustada küll. Olen osa ühest lahedast naisseltskonnast, kellel kõigil on lapsed ning kes on nii põnevad ja mitmekülgsed ja tavalised ja naljakad ja ägedad. Ma olen nii rõõmus, et mind soojalt ja avasüli kohe vastu võeti – mul pole kordagi tekkinud seda imelikku eraldatuse tunnet, mis mul seltskondades tihti olnud on. Juba on maha peetud mitmeid harivaid ja intrigeerivaid arutelusid. On olnud siirast kaastunnet ja südamevalu, on olnud hilisõhtuseid naerupurskeid ja intiimseid teemasid. Ja toetust, nii-nii palju toetust! Kõik on olemas.

See on nii hirmus äge, et ma Emmede Klubis oma rasedusest kirjutada saan. Tunnen end selle läbi rohkem rasedusega kohal olevat. Siia ma poleks niivõrd palju sellest kirjutanud aga sinna kirjutan alati läbi raseduse ning see on minu jaoks uus ja huvitav väljakutse. Minu teekond Emmede Klubi blogijana algas siin. Praeguseks olen kirjutanud kahel teemal: planeerimata rasedus ning asjade taaskasutus. Jagan oma mõtteid seoses raseduse ja sünnitusega, tunnete ja suhetega ning kindlasti oma sise- ja pereeluga. Kirjutan iga nädal läbi raseduse ning lõpuks jagan ka sünnilugu. Olete oodatud toetama!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
kahe lapsega (üks oli lasteaias)

 

Advertisements

8 thoughts on “MINU UUED TUULED

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s