MU KIRJUTAJA

Ma olen natuke segaduses. Ma ei leia oma kirjutajat hästi üles. Kui ma Emmede Klubis kirjutama hakkasin, siis panin endale mingid kammitsad pähe, mis takistasid mul oma päris kirjutajat täitsa vabaks laskma. Õla peale tuli istuma hoopis kuri kriitik, kes alguses muidugi oli päris kuri aga ta on ajapikku hulga lahkemaks muutunud. Mul oli väga raske kirjutada nii vabalt nagu ma siin kirjutan ning mu meelest kandus sinna kirjutamisega pinge natuke siia blogisse ka.

Olen märganud, et kui ma kirjutamise vahepeal katkestan, siis muutub tekst veidi vähem loomulikumaks. Kui ma tahan mingitele muudele asjadele viidata ning asjalikku ning tõest juttu kirjutada teemadel, milles ma ekspert pole, siis see tõmbab mul hoogu maha. Viitamine, faktide ja teksti õigsuse kontrollimine, korrektsus, ülesehitus. Mis, pange tähele, mulle tegelikult meeldib. Mulle meeldib teha pause, kirjutada ühte kirjatükki mitu päeva, lasta sellel settida, lugeda mitu korda uuesti üle ning täiendada, küsida teadjamatelt nõu. Hea on tunda, et ma töötan millegi kallal. Ma õpin midagi uut, õpin end tundma teistsuguses keskkonnas, kirjutades veidi teistsuguseid tekste. See on ju kõik üks väljakutse ja mis mul nende vastu olla saab, eksole.

Tunnen aga, et see kirjutamine ei tule otse südamest, hingest. Ei peagi tulema, vähemalt alguses mitte. Alguses ongi kompamise ja uudistamise aeg, tuleb end uuesti üles leida ja julgeda end teistele näidata. Siirus on see, mida ma oskan ja tahan. Siiras rõõm, siiras kurbus. Naer, nauding, viha, äng. See aga ei tähenda, et mu tekstid oleksid ebasiirad. Hoian end lihtsalt väga tagasi. Suure hulga võõraste inimeste ette astudes on ikka teatud kõhedus ning ei soovi end kohe liiga palju avada. Siin blogis on mul igapäevaselt üsna väike hulk lugejaid. Tunnen end mugavalt, sest tean, et nemad on natuke aega juba siin lugemas käinud ning teavad minu stiili ning neile meeldib see. Emmede Klubi lugejaid on aga kordades rohkem ning see tähendab rohkem erinevaid erinevate arvamustega lugejaid. Enda avamine teeb haavatavaks ning minu jaoks on üsna hirmutav väljavaade, et keegi võib minu isikut sõnadega rünnata. Muidugi on see kohati vältimatu ning ma ei kohku ära, kui selline olukord peaks tekkima aga sihilikult ma seda ei taotle.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ma soovin, et minust jääks võimalikult siiras ja tõetruu kuvand aga annan endale aru, et lugejatel on suure tõenäosusega hoopis teistsugune mulje jäänud. Ühes grupivestluses sain natuke tagasisidet selle mulje kohta ning ma see lõi mind veidi tasakaalust välja, sest nägin, et see, mis välja paistab ei pruugi üldse olla vastavuses sellega, mis tegelikult on. Nagu ma ka seal ütlesin, siis teoorias olen väga tugev aga praktikas on nii palju muid aspekte, mis seda mõjutavad. Kõik ei ole ilus ja helge. Lapsed pole alati koostööks valmis, ise pole alati rahulik, suhe pole alati kirglikult armastav ning elu pole alati tasakaalus. Ma räägin tasakaalust palju ning pean seda väga oluliseks kuid reaalselt ma ei suuda seda kogu aeg hoida. Alati aga üritan leida.

Ma olen üsna hipi ja kohati tunnen end täieliku sinisilma ja naiviitarina, sest elu on mind vist väga hoidnud. Ma oskan nüüd ehk teadlikumalt olla tänulik selle eest, mis mul on kuigi vahel on ka hetki, kus ma kaeblen “miks mina ei saa…” ning alati pole see ilma põhjuseta ka. Elul on ka mulle katsumusi ette anda, mis mulle tegelikult meeldib, sest nendest läbi tulemine on äge protsess ja need alati õpetavad nii palju. Ma tean, et tulen kõikidest väljakutsetest lõpuks võitjana välja, olenemata, milliseks lõpptulemus kujuneb. Loodetavasti tunnen end varsti ka Emmede Klubis kirjutades mõnusamalt ning vabanen nendest piirangutest, mis ma endale loonud olen.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s