KAUA?

Mina küsin homme ämmaemandalt raseduskriisi nõustamise kohta. Sest mul on raske olla ja endast aru saada. Tunnen, et mul on vaja rääkida oma mõtetest, tunnetest ja muredest seoses rasedusega ning see on parim variant. Ma võin neist asjust rääkida ka oma mehele, vanematele, sõbrannadele aga ma ei tunne end seda tehes kuigi hästi. Nad on väga toetavad aga ma ei saa neilt suure tõenäosusega sellist tuge nagu ma soovin või vaja oleks. Sest mul on nende suhtes ootused ning need toovad pettumuse. Sest elu. Nõustaja aga pakub ilmselt täpselt seda, mida temalt oodata saab. Erapooletu kuulamine, eemalt vaatamine ning selle taustal nõu või toetuse andmine.

Tean, et tulen sellest kriisist välja aga ma ei taha, et sellega kaasneks minu lähedaste elu põrguks tegemine. Kaua ma pean nutma, et parem hakkaks? Mida ma pean tegema, et väiksed ärritused ei kuhjuks ja üle ääre ajama ei hakkaks? Ma ei tea, kuidas ma asjadele lähenema peaksin, sest ma päriselt ka ei saa aru, kas mu emotsioonid on põhjustatud rohkem hormoonidest või on tõepoolest mu mure nii suur. Ei saa aru. Ja selle pärast ongi raske. Raske on lahti muukida, milles asi. Kuna selline olemine on kestnud juba mõnda aega, siis võiks ju lähemalt vaadata. Kellegi abiga, kui ise enam ei oska.

Ma ei taha sellises meeleseisundis sünnitada ja loota, et ka see raseduse sümptom kaob koos sünnitusega. On põhjust arvata, et ei kao see kuhugile vaid muundub teistmoodi kehvaks meeleseisundiks ja kuna järele mõeldes on beebi sünnile järgnenud esimesed kuud minu jaoks üsna keerulised olnud (st et olen ühel hetkel end automaatkäigule seadistanud ja läbi ülejäänud raskuse lihtsalt ramminud), siis ma ei taha seda riski võtta. Üldse. Ma tean, et saan sellest üle eventually aga lihtsalt oodata ja lasta kulgeda… Mmm, seekord mitte. Palun toetust ja abi, ei virele üksi ja ei pinguta end teiste nimel ribadeks. Sest tegelikult pole nii ju mitte kellelgi hea. Oleks aeg oma jalg korralikult maha panna ja juured ka alla ajada. Mina enne!

Olen vihane ja raevukas ja jõuline ja õrn ja värelev ja igatsev. Kaua ma pean?

Advertisements

2 thoughts on “KAUA?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s