KAKSKÜMMEND VIIS

Mul oli see aasta üks eriline sünnipäev. Lisaks sellele, et sain 25 aastat täis, oli kogu päev väga mõnus ning lõppes ütlemata toreda üllatusega, mis mind nii sügavalt liigutas ja väga erilisena tundma pani. Küll on hea olla hinnatud ja armastatud.

Päev algas üsna tavalisel viisil – ärkasin suts pärast seitset, et Mehele hommikusöök teha ning tema kinkis mulle üüratu valgete õitega potikrüsanteemi. Sellise ilusa ümara. Valgeid lilli teadsin oodata, sest Tütar oli eelmisel päeval koos Mehega neid ostmas käinud ning välja rääkinud, et issi tõi emmele sünnipäevaks valged lilled, heheh. Kingitus pidavat tarneprobleemide tõttu hilinema, selle sain kätte eile – mu ammuigatsetud kaamerastatiiv! Imeline lisand minu eelmise aasta kingitusele – hübriidkaamerale. Süda!

Ülejäänud päev kulges mõnusalt päikese käes peesitades ja niisama kena olles. Ämm tuli vahepeal heade soovide ja kingitustega mind rõõmustama. Tõi mulle ehted, suuuuure võimlemispalli ja imemõnusa rätiku, mille kohe endale ümber mässisin ja Instagramis eputasin. Olemine oli niiii hea ilus ja päikeseline. Valmistusin hääästi tasakesi õhtusöögiks sõbrannaga, kes pidi mind kella kuueks kuskile viima. Rohkem ma selle kohta midagi ei teadnud ning mul polnud mingeid erilisi ootusi – lihtsalt mõnus eine mõnusa kaaslasega.

Aga oi, mis üllatuse osaliseks ma sain! Stella sõidutas mind Paju Villasse. Ma ikka eeldasin, et meid juhatatakse kahe inimese lauda aga kui kuulsin “aa, see on see pikk laud” ei jõudnud ma reageeridagi kui ümber nurga minnes oma kalleid sõbrannasid tõusmas nägin! Ma olin nii rabatud ja üllatunud, poleks ealeski osanud midagi sellist oodata. Esimest korda elus on mulle korraldatud selline üllatus. Lauas istusid mu õde, Eva Paula, gümnaasiumiaegsed sõbrannad Silja ja Dagmar (viimast polnud ma üle aasta kindlasti näinud), Mehe endised klassiõed ja minu uued sõbrannad Stella, Doris ja Beti ning kõige suurema üllatusena armas Kadi, kes sõitis nädala sees Rakverest mind rõõmustama. Tema oli ka selle üllatuse initsiaator, mis teeb selle minu jaoks veel eriti eriliseks, sest me pole üldse pikalt (veel) sõbrannad olnud. On tõeliselt soojendav, et nii lühikese ajaga üksteise jaoks niivõrd oluliseks kasvanud oleme. Kümblesin terve õhtu selle üllatuse säras!

Paju Villa toidud olid ka imelised! Kuigi mulle praeguses raseduse faasis korraga palju toitu sisse ei mahu, sain ma söömist mõnuga nautida. Mina tellisin lõhe karulaugupüree, spargli ja sidrunaloisiaga. Süljenäärmed aktiveeruvad, kui mõtlen sellele mee ja sinepi kastmele. Mmmh, so many flavours! Roog oli nii paraja suurusega, et vahepeal sai veel korralikult värsket leiba võiga ka nautida. Siis oli paraja suurusega paus, enne kui magustoite proovima asusime. Mina valisin magustoitude seast “Delux-olaadi”, mis oli tõeline šokolaadilaks aga mida tasakaalustasid hapukad murelid ning šokolaadigelato. Oh my! Ma ei pea end toidueksperdiks ega eriliseks arvustajaks aga mul oli nii hea võimalus tipptasemel roogi nautida ja ma tegin seda, täiel rinnal. Ma kasutaks sõnu, et maitsed olid peenelt tasakaalus ning samaaegselt erilised ja väga klassikalised. Loodan, et Mirjamil, kes oli samuti üllatajate nimekirjas aga kahjuks tulla ei saanud, avaneb varsti uus võimalus Paju Villat külastada. Ma olen väga huvitatud tema hinnangust, sest kirgliku foodie‘na teab ta, millest räägib. Mina igatahes jäin toiduga väga rahule. Ruum läks lõpuks küll palavaks ja umbseks ning õhtu lõpuks selgus, et ilm oleks lubanud ka õues istuda aga kergelt niiske olemine ja turses jalad ei rikkunud mu tuju absoluutselt.

Sain kingituseks Geisha kommid, mida pärast kodus salaja süüa, JOIKi kehakoorija ja kätekreemi enda poputamiseks ning Doreen Virtue jumalannakaardid oma naiselikkuse toetamiseks. Avastamisrõõmu on olnud palju. Oeh! Tunnen end siiani nii hoituna. Olen eriline ja oluline ja piisav! Aitäh igale õnnesoovijale ilusa päeva eest, loodan, et selliseid päevi tuleb veel ning et saaksin ise ka kellegi päeva samavõrd eriliseks teha!

Advertisements

3 thoughts on “KAKSKÜMMEND VIIS

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s