HÄSTI HOIAN

Mul oli eile üks vau-moment. Imestasin ühtaegu laste täiesti ulmseliselt sünkroonis karjumise ja enda otsustava käitumise üle, mis mind kusjuures üldse ei väsitanud.

Mees tuli koju, olles ühe öö eemal ööbinud. Uni polnud kuigi hea kvaliteediga, seega oli ta õhtul üsna väsinud aga lapsed nii hirmsasti tahtsid temaga mängida ja mürada. Eks nad natuke said ka aga seljas ratsutamist ja kolli mängimist ei jaksanud. Ja kui Mees ütles, et ta soovib praegu puhata, siis läks selline nutukoor lahti, et ta pidi põgenema, sest pea oli niigi raske.

kaader

Ma olin üsna üllatunud, et reaktsioon nii tugev on aga järele mõeldes täiesti mõistetav, sest nad on viimasel ajal õhtuti väga lahedaid ja lõbusaid mänge mänginud. Ikka max võimsusel möiranud ja müranud ning lapsed olid nii elevil, et issi jälle kodus on.

Okei, võtsin olukorra enda kanda ning hakkasin lapsi magama sättima, mis sest, et kell polnud isegi veel pool kaheksa – selline jaur on väsimuse indikaator. Palusin Tütrel riided ära vahetada. Tuleb tunnistada, ma lõpuks ärritusin, sest selle asemel tehti kõike muud, samal ajal ajal karjudes. Sain seekord õnneks kähku jaole ning lõpuks oli pidžaama seljas JA päevariided ühte hunnikusse ilusti kokku volditud. Panin Pojale pidžaama selga, kes samamoodi karjus ja protestis. Mõlemad lapsed lihtsalt üürgasid ja mina olin täielikus hämmingus – sellist asja pole ammu olnud, vähemalt mitte nii mastaapselt. Õnneks rahunes kõik tasapisi maha – kallistasime, vestlesime natuke muredest ja raamatutest ning tundus, et saime kõik maandatud.

vanaisa sünnipäevapikniku rannapilt

Tore on märgata endas seda rahu. Märgata, et see pole koht, kus endast välja minna. Mina pean olema ruumi hoidja (lahe väljend, mille lapseootushommikult sain). Mina olen see sammas keset tuba, kellele kõik toetuda saab. Lastel on seda turvalisust eriti vaja, sest nad alles õpivad tunnetega toimetulemist. Minu jaoks on suurim kingitus see, kui lapsed end kõikvõimalikel viisidel välja elavad ja mina olen suutnud neile sellel ajal toeks olla. Sellised olukorrad lõppevad tavaliselt rahulike ja mõnusate lastega, kes magavad pika ja sügava une. Ei ole mingit lahendamata riidu, kurbust või viha. On usaldus ja armastus ja turvalisus.

Pildid: Johann 3000. Või Kolmtuhat?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s