VIIS

Täna nädal tagasi küpsetasin ülepannikooke ning valmistusin suurejooneliseks pannkoogihommikuks. Olin nõuks võtnud igaks juhuks millegi erilisega Mehe ja Poja sünnipäevi tähistada ning hoolimata erinevatest vihjetest, ei osanud ma arvata, et Pesamuna meiega juba järgmisel päeval liitub.

Tagantjärele mõeldes oli beebi kõhus juba tükk aega oluliselt rahulikum olnud ning mina jällegi tavapärasest rohkem ettevõtlikum. Ühe virna pannkooke küpsetasin eelmisel õhtul valmis ning jõudsin ka põhjalikult duši all end puhtaks pesta. Pärast rikkalikku hommikusööki kamandasin Mehe ja oma venna mööblit tõstma – laste toast oli vaja välja tõsta kušettvoodi, mille nad lõpuks rõdult alla vinnama pidid. Asemele püstitasime väikese nari, milles lapsed said alles kahe päeva pärast esimest korda magada.

Jõudsime voodi vaevu püsti panna, kui saabusid järgmised külalised – Mehe sõbrad tulid sünnipäeva puhul sauna- ja lauamänguõhtule. Nii see õhtu kulges kuni pool kuus õhtul hakkasid mul veed nirisema. Olin sellest üsna rabatud! Üsna mitu hetke mõtlesin, et mida järgmiseks teha. No ilmselgelt võiks Mehele öelda, kes oli just saunast tulnud. Hõikasin talle aknast, et pls tule korra tuppa, endal hääl veidi võbelemas. Ma ei teadnud täpselt, kuidas seda serveerida, nii et Mees jõudis juba kannatamatult nohhitada aga kui uudis teatavaks sai, läks suureks sahmimiseks. Järgmiseks oli vaja lastele hoidja leida. Minu ema oli valmis nad endale ööseks võtma ning järgmisel päeval ka töö juurde kaasa. Bless her! Saime rahulikult enne sünnitust puhata – beebi sündis esmaspäeva pärastlõunal.

esmaspäeva hommik sünnieelses, ootan regulaarsust

Sünnilugu saab peagi lugeda Emmede Klubist, lingin selle siis siia ka aga ega sellega sünnitusest rääkimine ühel pool ole. Kavatsen sellest kindlasti veel mõtiskleda ning sünnitusele järgnenud ajast kirjutada.

Praegu aga tahtsin kirjutada sellest pereelust ja enda olemisest. Suuremad lapsed on Pesamuna rõõmuga vastu võtnud, eriti Tütar. Muudkui käib kallistamas ja musitamas. Poeg tahab ka hirmsasti teda süles hoida aga on samas kohati armukade – vajab minu kaisutusi. Ta on meil suur kaisulemb ning kuna venna sünd on tekitanud ka omajagu stressi, on tal eriliselt suur kaisuvajadus. Õnneks olen seda talle enamasti pakkuda ka saanud.

kolmekesi

Mind aga tabas ootamatult raskus. Ma mäletasin, et sünnitusjärgne aeg võib olla raske aga mitte füüsilisest pingutusest taastumise või imetamise alustamise tõttu. Vaid selle ema süütunde tõttu. Meeletu süütunne oma vanemate laste ees ja praegu eriti Poja ees. Tunne, et ma pole oma lastele piisav, ei ole suutnud neile pakkuda kõike võrdselt. Eile oli Poja päris sünnipäev ja mulle tundus, et see on kõigil meelest läinud. Jäänud varju. Õhtul lapsi magama pannes tundsin end nii üksiku ja õnnetuna. Vaatasin oma kallist väsinud poega, kes oli korraga nii suur poiss aga ikkagi veel minu armas kaisupoeg. Ma oleksin tahtnud igatsusest suure häälega nutta aga käisin lihtsalt ülejäänud õhtu veekalkvel silmadega ringi.

Samamoodi nagu ängistavad tunded mind nutma ajavad, teevad seda ka helged hetked. Nagu näiteks täna Teletornis, kui suuremad lapsed ümmarguste toolide peal mängisid, minul beebi linaga kõhul. Tundsin end nii õnnelikuna! Üks hommik ronis Poeg kaissu minu kõhul nohisevat Pesamuna paitama. Selliseid hetki tuleb veel ja veel ning mina saan nende peale nina luristada. Olen ikka õnnelik küll! Praegu aga olen ekstra tundlik, sest hormoonid ja fakt, et Mees on terve nädalavahetus talgutel möllanud. Igatsen teda väga. Võin praegu tunduda väga tasakaalukas ja rahulik ning ma olengi. Aga üsna kindlalt ma täna õhtul nutan pingelangusest, kui Mees viimaks koju jõuab. Homme hommikul on kindlalt kergem. Täna hommikul küll oli.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s