NIMI

nimi

Selle nimega on tore lugu. See on nimelt minuga kaasas käinud juba enne esimese lapse sündi. Esimene laps on aga tütar, teine laps on poeg ja K tahtis nii väga talle just seda nime, mis tal praegu on. Ja nüüd meie kolmas laps ja teine poeg sai viimaks selle minu nime. Pakkusin seda ka Jarliga välja aga kõik minu variandid olid juba põhimõtteliselt väljaspool arvestust ning kuna mulle väga meeldib K nimi (lihtne, lühike, klassikaline, jõuline), ei olnud mul selle vastu mitte midagi. Jarl on oma nime näoga küll. Oleksin tahtnud kolmandale lapsele ka sama nime panna, sest see on minu arvates lihtsalt täiuslik nimi!

Biiki nimi jäi mulle kunagi silma Simsi mängust. Enne päris elus laste saamist tegin seal otseloomulikult iseenesestmõistetavalt iseenda ja Karli ning lõin pere – ühe lapse nimi oli muidugi just seesama. Seekord ma ei osanud üldse mingit nime pakkuda, sest arvasin, et see nimi on nii kui nii liiga imelik või ei sobi K-le. Sünnitusmajas ütlesin, et tal peab kuninga nimi olema ning K lõi kohe kuningate nimekirja lahti ja hakkas pakkuma. Pidama jäi ta just sellel. Alguses ma polnud üldse kindel ja me arutasime veel paar päeva. Täiesti harjuma ja õigeks nimeks pidama hakkasin ma alles pärast perekonnaseisuametis käimist. Siis mulle hakkas meenuma, et mulle on see nimi päris pikka aega päris kallis olnud. Kartsin enne, et see on liiga võõrapärane või ei vasta mingitele mu enda pandud standarditele. Keegi pole aga kummaliselt reageerinud, välja arvatud Stella, kes meid enam esimese hooga uskuda ei taha ja tünga tegemises kahtlustab, heheh!

Kui esimese lapse nime osas sai otsustatud, käis must korraga üle selline “õige nime” tunne, mida ma pärast enam tundnud pole. Teiste lastega on see õige tunne tulnud aegamisi, mitte nii äkki. Nüüd on õige tunne kõigiga. Minu ilusate nimedega ilusad lapsed!

Saaks ma nüüd nendega samale perekonnanimele …

 

Pilt: KäTu foto

Advertisements

One thought on “NIMI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s