KUNINGANNA JA KUNINGAS

Üks päev mõtlesin ühe sõbranna peale ja juurdlesin, et huvitav, mis tunne oleks olla tema. Ta on tõeline diiva. Teab, mis tahab; saab, mis tahab. Ta on väga kohusetundlik ja tark. Armastab luksust kuid ei löö risti ette füüsilise töö ees. Praegu hoian teda endale eeskujuks, sest minu Kuninganna arhetüüp on hakanud pead tõstma. Tema kord on kasvada ja särada.

Olen seda hetke väga kaua oodanud. Oodanud, et ma tunneksin ära endas selle Kuninganna ja oskaksin tema võimeid kasutada. See on põnev ja hirmus ja lõbus ja kõhe ühtaegu. Kuna ma alles õpin enda seda külge tundma, siis on suur võimalus üle võlli minna. Aga iga asi siiski omal ajal. Praegu mul on vaja Kuninganna kaitset.

Olen oma suhtes praegu sarnases olukorras nagu paar kuud tagasi lastega: olen lasknud endale pähe istuda. Niimoodi, et ma ise ei ole sellest aru saanud ning partner ilmselt samuti. Aga kuna asi jõudis sellesse rahulolematuse punkti, kus kõik muutuma hakkab, siis võttis Kuninglik Kõrgus ohjad enda kätte. Pärast selle mõistmist olen väekate naistega vesteldes asju palju paremini näinud ja lahti mõtestanud. Sellised vestlusteemad kerkivad nii toredasti vastavalt vajadusele üles – olen näinud paremini omaenda väge ja väärtust.

Olukordades, kus ma varem oleksin Tütarlapselikult õrnakene olnud ja pisaraid valanud, panen hoopis jala maha ja olen väga konkreetne. Ma vajan toetust ja abi ning kuigi sellisel hetkedel kipub suurest kurnatusest hoopis enesehaletsus peale tulema, siis selle väljapoole kuvamine ei anna soovitud tulemusi. Uskuge mind – olen mitu aastat proovinud. Suhtes on see väga huvitav, sest korduvalt olen näinud, kuidas K ei oska enam vaielda, sest argumenteerimisruumi lihtsalt pole ja varasemalt pole sellist asja minu mäletamist mööda juhtunud. Olen alati üritanud olla diplomaatiline ning jätta ruumi endale taganemiseks aga see tähendab, et on ruumi ründamiseks ja mind surutakse sinna kõige-kõige kaugemasse nurka. Enam mitte! Ei, jah, mulle ei sobi, tee seda, too toda, paneme reeglid ja tingimused paika. See ei tähenda, et ma nüüd ainult käsutaks ja keelaks vaid lihtsalt esitan oma soovid väga resoluutselt ning see tundub töötavat. Isegi kui kohtan mingit vastuseisu.

Kohati kütan end liiga üles, olen viimastel päevadel väga raevukas meeleolus olnud. Kogu aeg valmis end kehtestama, oodates vastuseisu. Sellises meeleolus peab olema ettevaatlik, et kellelegi mõtlematult liiga ei teeks. Vahepeal olen lasknud sellel võimutseda aga kuna ma tean, et sellisel viisil on pea võimatu vestlustega kuskile jõuda, siis olen üritanud kainet meelt hoida. Ja oleme saanud rahumeelselt asju arutada.

KaTuFoto-6786
pilt: KäTu Foto

Beebi sünniga kaasneb paratamatult rohkelt stressi, isegi siis kui beebi on ise üsna chill. Kõigil pereliikmetel on vaja järsu muutusega harjuda. Mina tunnen, et mul on aeg-ajalt puhkust vaja ning seda saab mulle võimaldada K. Tema aga ei tunne end beebiga mugavalt, kuna tal pole lihtsalt võimalust olnud teda hoida, teda tundma õppida. Üksteist tundma õppida. Hirm, et kuna mina saan beebile igal hetkel rinda pakkuda, siis tema ei saa teisel viisil teda rahustada. Eile ütles ta mulle, et ta ei oska lina ka siduda. Vastasin, et siis saab selle ju selgeks õppida. Olin natuke imestunud, et ta selleks valmis oli – ausalt öelda ma isegi ei julgenud seda varianti kaaludagi. Tegin talle mitmel erineval viisil ülekohut, olen teda alahinnanud ning kohati isegi mitte võimalust andnud. Kord ütlesin, et emad takistavad isadust. Ja seda tegin minagi, sellest tuleb teadlikult hoiduda ja arvestada sellega, et emad ja isad ongi erinevad. Õpetavad lastele erinevaid asju erinevalt ja nii peabki olema.

Aga pärast seda vestlust, kui ma olin lapsed magama pannud, avastasin K Biikiga diivanil pikutamas. Isad ja beebid on ikka meeletult õnnelikuks tegev vaatepilt. Making an effort. ♥

Kuninganna minus aga jätkab oma valitsusaega, jagades seda suuresti Perenaisega. Jah, Tütarlaps ja Armastaja on praegu üsna tagaplaanil aga kuna mulle on praegu oluline hammasrattad õlitatult käima saada, siis loodan, et mulle andestatakse. Silme ees on mitu sihti, võtame esialgu kaks korraga.

Advertisements

2 thoughts on “KUNINGANNA JA KUNINGAS

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s