VÄIKESED SUURED ASJAD

Vau, ma ütlen. VAU!

Töötas vestlemine ja töötas lugemine. Töötas meelitamine.

Mulle hakkas kaela sadama miljoneid komplimente igal võimalikul viisil. K hakkas tähelepanelikumalt panustama ja oo, kuidas veel! Beebi linasse sidumise juurde pole me veel jõudnud aga mida arvata tordi valmistamisest, õhtusöögiks sushi toomisest, köögi koristamisest, et mul oleks hommikul mõnus veel üks kook valmistada? Olen õnnelik ja meelitatud, et K minu peale aktiivselt mõtleb, mõtleb minu tunnete ja vajaduste peale. Ilmselt mõtles enne ka aga välja seda sellisel moel ei paistnud. Ka on ta isana palju julgem ja avatum. Ta on hakanud Sädet endaga asjatoimetustele kaasa võtma: kuivbetooni ja loomatoitu ostma, vanaemale uut telefoni valima, kalastuspoodi shoppama. See nimekiri suureneb kindlasti veelgi. Jarliga kaisutab ja möllab, mürab ja naljatab. Sossutab Biiki ja räägib temaga juttu. Seda kõike on nii lahe kõrvalt näha – mu naise süda armastab ja ema süda rõõmustab.

KaTuFoto-6723

Oleme palju rohkem seotud ning suhtleme ka siis, kui otseselt ei suhtle. Sellises olemises tunnetame üksteise välju palju paremini ning tihtipeale avastame endid samal ajal samu mõtteid mõtlemas. Telepaatiline side kohe paraneb. Kasvab vajadus omaenda tegevuse vahepeal armastust avaldada. Täna näiteks K krohvis väravaposti ja mina kokkasin köögis. Üks hetk tuli tunne natuke mängida, nii et võtsin paberi ja pliiatsi, joonistasin südame, panin aknale ning koputasin. Vahel on vaja omaenda tegevuse vahepeal hüüda “ma armastan sind” ja “meil on ikka mõnus elu” või mudida möödaminnes õlgu ja teha musi. Väikesed asjad aga niinii olulised. Kõige olulisemad.

Ja selle kõige vahepeal saab edukalt tööd teha, õppida, aiaposti krohvida, arvutimängu mängida, tolmuimejaga tõmmata, külalisi võõrustada ja pärast seda veel kõik uuesti korda seada. Naudin sellist olemist väga. Ma ärritun vähem, mu süütunne tegemata asjade ja osutamata tähelepanu pärast on oluliselt väiksem kui enne, ma julgen küsida ja öelda, julgen endale lubada.

Enda mindseti ümbermõtestamine toob ellu nii palju muutusi, mõjutab nii otseselt suhteid ja lähedaste olemist. Ega niisama öelda, et muutus algab iseendast aga ega see niisama lihtsalt ka ei käi. Need muutused vajad tihti välist tõuget. Hea on lihtsalt teada, et minu õnn on mu enda käes – olen seda korduvalt kogenud ja kogen kindlasti veel, sest kipub nagu meelest minema.

Elu on ikka ilus. Hoiab.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s