YUMALANNAJUUXED

Pärast Biiki sündi tundsin, et ei viitsi oma juustega niimoodi mässata nagu varem. Tol hetkel olin rahul ainult sirgendatud juustega aga ma ei viitsinud üldse nii palju aega sellele iga kord kulutada. Isegi kui ma pesen korra nädalas juukseid, on see liiga palju tööd.

Olin tükk aega rahutu, siis lõikasin endal ise juukseid. Jäin väga lollaka soenguga ning kandsin juukseid pigem kinni. Tahtsin juukseid, mis lihtsalt oleksid terved ja ilusad, et ma ei peaks hirmsasti vaeva nägema, tahtsin rõõmuga nende eest hoolitseda. Uurisin hoolega, kuidas oma loomuliku juuksetekstuuri eest hoolitseda ja kuidas seda rõhutada ning loobusin tavašampoonist ja -palsamist. Käsi lihtsalt ei tõusnud enam neid juustesse panema. Ei tahtnud sulfaate ega silikoone, sest need muutsid juuksed raskeks ja need läksid kiiremini ka mustaks. Alguses pesin sooda ja äädikaga aga varasemast kogemusest teadsin, et pikas perspektiivis see mulle ei sobi. Siis tegin maske kookosõliga ning pesin selle välja munaga. Huuh, millised mu juuksed vahepeal olid. *shudder* Mul on hea meel, et need ajad on üle elatud ja tulemused on suurepärased.

Vahepeal olen käinud veel juuksuris ja lasknud üsna suure ampsu pikkusest maha lõigata ja ah! kui hästi ma end tunnen. Juuksuri käest tahtsin küsida, kuidas oma juuste eest hoolitseda aga sain üsna kiiresti aru, et ma tean juba praegu rohkem, kui tema ning otsustasin ikkagi end usaldada. Vastasel juhul kasutaksin ikka neid sulfaate ja parabeene, mis “teevadki juuksed ilusaks”.

Olen nüüd kolm kuud pesnud oma juukseid SheaMoisture’i lokkis juustele mõeldud toodetega. Neis pole parabeene, sulfaate, silikoone ja muid kahjulikke aineid nagu ftalaadid, mineraalõlid jne. Juuksed on puhtad ja kerged ning püsivad kauem puhtamad ja ilusamad. Ma pesen neid enamasti üks kord nädalas aga praeguse elustiili juures võin vabalt poolteist või kaks nädalat ka pesemata olla. Nüüdseks olen leidnud ka sobiva rutiini, kuidas mu juuksed on täpselt sellised nagu mulle meeldib.

Enne pesu määrin otsad kookosõliga kokku ning tund kuni ööpäev lasen neil krunnis olla. Seejärel pesen juured šampooniga, pärast seda panen juustesse palsami ning enne välja loputamist lasen 3-10 minutit olla. Loputan külma veega, panen rätikusse ning lahkun vannitoast, et niiske soe õhk juukseid uuesti “lahti” ei teeks. Sellisel viisil jääb niiskus juustesse püsima. Tegelen vahepeal muude asjadega ning pärast vannitoa tuulutamist lähen föönitama. Viskan juuksed üle pea ning kuivatan difuuseriga. Päris kuivaks ei föönita, sest veidi niiskena on parem viimistlusvahendit lisada. Tulemuseks on iluuuusad defineeritud lokid, mis on nii kerged ja vetruvad ja suured, et ma käin end sel päeval mitu korda peeglist vaatamas. Järgnevatel päevadel läheb lokk väiksemaks, muutub lainelisemaks ning lõpuks vajub üsna ära kuni järgmise pesuni.

Igal juhul tunnen end mugavalt ja arrrrmastan oma juukseid, mis kokkuvõttes võtavad palju vähem pingutust, et vapustavad välja näha. Ma pole varem nii suurt rõõmu oma loomulikust karvast tundnud ja mul on hea meel, et kogu selle eelneva pingutuse tulemuseks on terved, tugevad, läikivad, kerged ja puhtad juuksed.

Neid pilte oli väga lõbus teha. Pool tundi vähemalt klõpsutasin endast pilte, õppisin enda nägu ja poose tundma. God bless statiiv ja remote control!

Ma tunnen end palju vägevamana nüüd, kui olen iseennast veel rohkem embama hakanud. Mu päris oma juuksed avavad mulle mu edevat poolt ja jube lahe on ikka edvistada! Ausalt, nagu jumalanna sirutaks tiibu.

Advertisements

3 thoughts on “YUMALANNAJUUXED

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s