OOTAMINE

Seoses müravabama ja külluslikuma elu poole kasvamisega olen mitmeid mõtteid ja seisukohti enda sees pikalt keerutanud. Praegu on tarbimine hästi aktuaalne teema, nii et võtamegi selle praegu ette. Ma naudin sellist mõtete keerutamist ja seisukohtade vormimist. Tegelikult ma pigem vaatlen seda kõike eemalt, seda seisukohtade vormumist.

Anna aega. On minu jaoks olnud hästi mõnus avastus. Ei ole vaja kohe ja praegu vaid on vaja panna see mõte idanema ning natukese aja pärast uuesti vaadata. Näiteks. Mul oli tükk aega vajadus korraliku veepudeli järele. Imetamise ajal on hästi mõnus, kui kogu aeg on vesi käeulatuses ja kuna ma olen pudelit veega endaga kaasas kandnud juba gümnaasiumist saadik, siis tundsin väga puudust ühest ainukesest pudelist. See mõte käis minuga ikka tükk aega kaasas aga ükski pudel ei tundunud õige. Ei sobinud mulle ei plastmassist ega klaasist – ei tundunud eriti praktilised ega kõigesõbralikud. Mingi hetk aga jõudsin läbi erinevate kanalite Klean Kanteeni toodete juurde ja kui ma olin endale sobiva välja valinud, siis ootasin veel mingi kuu aega enne kui ostu sooritasin, et täiesti kindel olla. Ning pärast seda hankisin ka teistele pereliikmetele oma pudeli.

Sellise marineerimise protsessi olen läbi teinud mitmete asjadega: mööbliga, riietega, kingitustega jne. See on vähendanud impulsiivseid oste ning on suurendanud rõõmu ja rahulolu lõpuks soetatud asjade suhtes. Ma usun nii väga, et õiged asjad jõuavad meieni ning kui lasta neil tulla just siis, kui on õige aeg, on rõõm suurem. Kui ma lasen oma esialgsel emotsioonil vaibuda ja vaatlen, kas mul üldse on seda vaja ja kui on, siis kas päriselt on just seda asja vaja ja kui vajadus on kuu aja pärast veel alles, siis teen ostu ära.

soojailmavalgus

 

Mul on nii hea meel näha endas seda muutust. Ma tean paremini, mis mulle meeldib ja sobib ning iga asi, mida ma ilusaks pean, ei pea saama kohe minu omaks. Mulle meeldib väga romantiline sisustusstiil, kus on palju nipsasjakesi ja kaunistusi aga enda kodu näen ikkagi teistsugusena. Seda pitsilist ja pehmet stiili saan nautida oma ämma kodus, kes oskab ruume nii shabby chic‘iks teha, enda koju soovin teistmoodi hygge tunnet. Klaar ja lihtne kodu soojade toonide ja naturaalsete materjalidega, kus rõõmustavad asjad on väga selgelt eksponeeritud.

emadepäevavikerkaar

Heledad toonid, palju loomulikku valgust, kaunistusesemed, mis torkavad silma ning rõhutavad ümbritsevat mõtlemis- ja olemisruumi. Meil on siin täitsa treehouse feel. Kõik see on kujunenud tasapisi, asjadest loobudes ning uusi asju väga läbimõeldult sisse tuues. Kõik asjad peaksid loomulikul viisil end koju sisse elama, kõik võtab aega ja ootamine on täis elevust, rõõmu ja sädelust. Selles saab kasvada tänulikkus ja oskus hinnata kõrgelt neid väärtuseid, mis parasjagu elus on. See on aeg, kus soovid ja asjad kasvad su ellu sisse. Alguses on ju nagu võõras koju tulnud. See on muidugi ka põnev, uue asja lõhn ja aura ju. Aga nagu aeg edasi, seda kodusem ja loomulikum ja “oma”. See on see kõige ilusam ja soojem väärtus, mis annab elule turvalise hõngu.

Ja see kõik on nii väga nauditav ja nautimist väärt. Ootamine on mõnus.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s