HEA AASTALÕPP

Täna on olnud üks väga mõnus päev. Tähtis päev.

Hommikul ärkasin, sest Biik ärkas. Kell oli tegelikult juba peaaegu üheksa, nii et päris hea. Aga ilge uni oli ikkagi. Tegin lastele hommikusöögi, istutasin nad laua taha ja läksin viskasin end K kõrvale pikali ja ütlesin, et minu kord. Ja siis ma magasin kella üheni. Siis pidin ka tegelikult end voodist välja venitama, sest vist olin natuke üle maganud?

Aga võib olla polnud ka, sest jäin eile trennis esmakordselt matile magama. Kedagi teist saalis parasjagu polnud, muusikat ei mänginud, ventilatsioon uhas ja ma natuke puhkasin silmad kinni. Kaks või viis või kümme minutit. Ma ei teagi. Õnneks olin ma enne oma jooksud ja selja-õla-reie-tuharalihased ära teinud ja ju ma siis rohkem ei jaksanud. Tavaliselt lähen kohe pärast jooksu matile aga ju ma siis väsitasin end enne ära. Isegi duši alla oli raske end vedada ja siis veel riided ka selga panna.

Trenni tegemine on mu elus päris kõrgel kohal praegu. Kui juunis alustasin, siis keskendusin jõutrennile. Investeerisin personaaltreenerisse (Liis Arula, kelle üks Instagrami post mu pühade ajal ka trennilainele häälestas), kellega kohtusime viis korda, et panna paika harjutused ja raskused. See on mulle nii palju rohkem enesekindlust juurde andnud ning nüüd olen iseseisvalt trenni teinud. Kaalunumber alguses ei muutunud aga muutuseid oli tunda ja peeglist näha. Kõiki liigutusi oli aina kergem teha, keha üle oli suurem kontroll ning peeglist võis väljajoonistuvaid lihaseid näha. Rõõmustasin täiega aga augustis jätsin pooleli kuskil pooleteiseks kuuks, sest ma-ei-mäleta-miks.

Oktoobris alustasin uuesti ning kaalunumber polnud ikka muutunud. Ma oskan väga hästi kaalu hoida aga ei raatsi vähem süüa. Tegelikult eriti ei julge ka, sest võin kogemata endale peavalu saada, nii et pidin siis hakkama rohkem kaloreid põletama. Võtsin kavasse intervalljooksu. Kuskil 30-40 minutit lindi peal vaheldumisi jooks ja kõnd, sageduste pikkust suurendades: 30 sek kõndi -> 30 sek jooksu, 1 min kõndi -> 1 min jooksu, edasi 2 minutit, 4 minutit ja siis tagasi kaks, üks ja pool ning vastavalt enesetundele veel 5-10 minutit kõndi. Ja see on asjad liikuma pannud! Lihased joonistuvad veelgi paremini välja, ka kõhu peal mõnulenud rasv on hakanud vähenema ja näha on isegi kõhulihaseid. Hahahaa, sellele mõeldes läheb tuju nii heaks!

Ja tänase päeva teeb eriti mõnusaks see, kaalunumber algas lõpuks kuuega, wooo! Jõudsin aasta lõpuks eesmärgi täita. Kuna ma olen 70 ja 72 kg vahel siin pendeldanud, siis see muutus rõõmustab mind väga. Nüüd on viimaks tunne, et tõesti töötab see värk ja niimoodi, et mul päriselt ka hea olla. See vajab märkimist, sest mu kõiksugused varud on üsna otsakorral olnud ning keha annab sellest päris teravalt märku. Üritan siin siis tasakaalu leida ja enda keha tähelepanelikult kuulata.

Mõned aastad tagasi ütlesin, et jõusaal pole üldse minu teema ja ilmselt ei hakka kunagi olema ka. Uskusin seda tol hetkel täiesti siiralt aga no vot siis. Hakkas täiega meeldima hoopis. K mäletab samuti seda vestlust ning talle meeldib seda mulle aeg-ajalt meelde tuletada. Eriti siis, kui ma sära silmis oma elu parimas vormis keha mudin ja lihaseid otsin ning talle oma viimastest saavutustest räägin. Ma ei pane pahaks, sest see on mulle õpetanud, et ei tasu asju maha kanda või mingit väga kindlat arvamust avaldada, eriti veel kõva häälega, sest kõik võib vabalt muutuda.

Igatahes, kavatsen oma keha tugevdamisega edasi tegeleda. Praegu on mul aega, lapsed on päris suured ja asjalikud, K toetab 100%, enda motivatsioon on kõrgel ja meeldib väga. Ja mul on üks eesmärk ka, mis realiseerub ilmselt algava aasta lõpus aga sellest räägin millalgi siis. Võib olla ei räägi ka, eks selgub.

Mul endal on hirmus hea olla, ehk keegi saab sellest motivatsiooni või selle väikse tõuke, et pikalt peas mõlkunud mõtted reaalseks teha. Ilusat aasta lõppu ja parimat uut aastat!

Advertisements

3 thoughts on “HEA AASTALÕPP

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s